Dorota Kania w zarządzie Polska Press. Przejmie stanowisko Pawła Fąfary

Dorota Kania zastąpi Pawła Fąfarę w zarządzie Polska Press, który niedawno przejął PKN Orlen. Kania to dziennikarka związana z m.in. "Gazetą Polską" i Telewizją Republika.

Od 1 kwietnia zarząd Polska Press będzie pracował w trzyosobowym składzie: Dariusz Świąder jako wiceprezes oraz Magdalena Chudzikiewicz i Dorota Kania jako członkinie zarządu - informuje portal Wirtualnemedia. Dorota Kania zastąpi Pawła Fąfarę, który został odwołany z zarządu w środę. Dziennikarka będzie odpowiedzialna za obszar redakcyjny w zarządzie. Fąfara był związany z koncernem od 15 lat, a w zarządzie zasiadał od 2009 roku.

Jeszcze w lutym Paweł Fąfara umieścił w dziennikach Polska Press deklarację: "Zmienia się właściciel, my zostajemy tacy sami i takie pozostaną nasze gazety i portale internetowe. Uczciwe, niezależne, wolne".

Zobacz wideo Wiceminister Soboń o kupnie Polska Press przez Orlen

Dorota Kania w zarządzie Polska Press

Dorota Kania to pierwsza nowa osoba w zarządzie grupy Polska Press od przejęcia koncernu przez PKN Orlen w marcu. 2 marca ze stanowiska prezesa zarządu zrezygnowała Dorota Stanek, która była związana z koncernem od 1996 roku. W pożegnalnym oświadczeniu napisała, że będzie kibicować koncernowi jako użytkowniczka mediów.

Dorota Kania pracuje w dziennikarstwie od ponad 20 lat. Swoją karierę rozpoczynała w Radiu Plus, "Życiu Warszawy", "Gazecie Polskiej", "Wprost" oraz TVP. W 2017 roku została redaktorką naczelną Telewizji Republika, zarządzała także krajowym działem "Gazety Polskiej Codziennie".

Polska Press przejęta przez PKN Orlen

Polska Press Grupa wydaje między innymi 20 dzienników regionalnych takich jak: "Dziennik Bałtycki", "Dziennik Łódzki", "Dziennik Zachodni", "Gazeta Krakowska", "Głos Wielkopolski", "Echo Dnia" itd. oraz liczne portale internetowe np. naszemiasto.pl, strefabiznesu.pl, stronakobiet.pl i strefaagro.pl.

Więcej o: