Gliwice. Kuria informuje o zakażonych biskupach, którzy wcześniej prowadzili msze. Apel do wiernych

Kuria w Gliwicach poinformowała, że dwaj biskupi - Jan Kopiec i Andrzej Iwanecki - są zakażeni koronawirusem. Mieli prowadzić mszę w ramach Wielkiego Tygodnia. Zastąpią ich inni księża, a kuria apeluje do wiernych, którzy wcześniej mieli kontakt z duchownymi.

Kuria w Gliwicach przekazała informację o zakażeniu koronawirusem biskupów Jana Kopca i Andrzeja Iwaneckiego. Mieli oni brać udział w planowanej na czwartek mszy krzyżma świętego. "Liturgie Triduum Paschalnego sprawowane będą w katedrze gliwickiej zgodnie z planem przez innych duchownych" - podaje "Wyborcza Gliwice", która informuje o sprawie.

Zobacz wideo Dr Zaczyński: Szpitale tymczasowe cały czas mają bufor bezpieczeństwa

Koronawirus. Kuria w Gliwicach przypomina o obostrzeniach

Duchowni w ostatnich dniach prowadzili msze. Kuria gliwicka wystosowała apel do wiernych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach.

Biskupi odwołują swoją obecność na Mszach świętych zaplanowanych do dnia 11 kwietnia. Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach uczestniczyły w liturgiach sprawowanych przez biskupów i miały z nimi bezpośredni kontakt, prosimy o baczną obserwację swojego stanu zdrowia, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów o pilny kontakt z lekarzem
Wszystkim duszpasterzom przypominamy o obowiązku zachowania państwowych wymogów sanitarnych oraz kościelnych wytycznych dotyczących sprawowania liturgii w świątyniach.
Apelujemy do wszystkich o rozwagę i stosowanie się do zasad sanitarnych, a także przyjęcie ze zrozumieniem ograniczeń, które w czasie Świąt Wielkanocnych muszą zostać zachowane w świątyniach

- podaje kuria w komunikacie.

Biskupi nie będą brali udziału w mszach co najmniej do 11 kwietnia. 

Przypomnijmy, że w kościołach obowiązują ograniczenia - na 20 metrów kwadratowych może przypadać jeden wierny. Obowiązuje nakaz zakrywania twarzy i ust i zachowywania dwóch metrów dystansu.

Więcej o: