IMGW: Najcieplejszy dzień od początku 2021 roku. Rekord odnotowano na Opolszczyźnie

"Padł rekord temperatury dla 2021 roku w Polsce" - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W środę rekord temperatury padł najpierw na stacji Dobrogoszcz (woj. dolnośląskie), a później jeszcze cieplej zrobiło się w Otmuchowie (woj. opolskie).
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Według danych IMGW o godzinie 13 na stacji Dobrogoszcz (woj. dolnośląskie) termometry pokazały 22,6 stopnia Celsjusza. O godzinie 13.50 temperatura wzrosła do 23 stopni, a o godzinie 14 do 23,1 stopnia Celsjusza. Zdaniem meteorologów w środę (31 marca) może zostać pobity rekord temperatury dla marca dla tej stacji, który obecnie wynosi 23,7 stopnia Celsjusza z 1968 roku.

Rekord temperatury dla 2021 roku w Polsce padł w Otmuchowie (woj. opolskie). W środę odnotowano tam 24,3 stopnia Celsjusza. Poprzedni rekord w tym mieście padł w 1974 roku - temperatura wyniosła wtedy 23,6 stopnia Celsjusza.

Pogoda na Wielkanoc. IMGW: Nadchodzi ochłodzenie, miejscami spadnie śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na Wielkanoc. IMGW: Nadchodzi ochłodzenie, miejscami spadnie śnieg

IMGW: W lutym odnotowano 22,1 stopnia 

Do tej pory najwyższą temperaturę w Polsce w 2021 roku odnotowano 25 lutego w Makowie Podhalańskim. Termometry pokazały tam 22,1 stopnia Celsjusza. Natomiast najwyższą temperaturę w kraju w marcu zarejestrowano 21 marca 1974 roku w Nowym Sączu - 25,6 stopnia Celsjusza. 

Pogoda na Wielkanoc 2021Jaka pogoda na Wielkanoc? Najpierw 20 stopni, później może zaskoczyć nas śnieg

W Wielki Piątek nastąpi ochłodzenie, a potem znów będzie ciepło

Synoptycy przewidują, że w Wielki Czwartek pogoda w Polsce będzie dość zmienna. Na południu kraju temperatura wyniesie od 17 do 19 stopni Celsjusza, natomiast na północy będzie znacznie chłodniej - od 8 do 11 stopni. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić głównie na północy i zachodzie Polski, a wieczorem również w centrum i na południu.

W Wielki Piątek należy spodziewać się wyraźnego spadku temperatury. W całej Polsce termometry pokażą od 7 do 10 stopni Celsjusza. W południowo-wschodniej części kraju mogą wystąpić opady. Weekend również będzie chłodny, jednak meteorolodzy przewidują, że od Poniedziałku Wielkanocnego czeka nas ponowne ocieplenie.

Więcej o: