Pogoda na dziś - czwartek, 1 kwietnia. Będzie ciepło, ale możliwe przelotne opady

Pogoda na dziś - czwartek, 1 kwietnia. Jaka będzie pogoda w Wielki Czwartek? Zapowiadane są przelotne opady deszczu i umiarkowany wiatr. Prima Aprilis będzie najcieplejszym dniem w tym oraz nadchodzącym tygodniu.

Dziś Wielki Czwartek - jaka czeka nas pogoda? W całym kraju możliwe przelotne deszcze, ale temperatura będzie iście wiosenna. W niektórych miejscach w Polsce termometry wskażą nawet 22 stopnie. Kolejne dni przyniosą niestety ochłodzenie.

Zobacz wideo Sprawdź, czym oddychasz. Aplikacje smogowe, które warto mieć na smartfonie

Temperatura. Dziś od 11 do 22 stopni 

Temperatura w całym kraju będzie wiosenna, a miejscami nawet letnia. W województwie małopolskim termometry pokażą aż 22 stopnie. Jeden stopień mniej czeka mieszkańców Rzeszowa, Katowic i Opola. W województwach dolnośląskim, świętokrzyskim i lubelskim będzie 20 stopni, a w łódzkim i mazowieckim prognozowanych jest do 19 stopni. Nieco chłodniejszy dzień, od 17 do 16 stopni, zapowiadany jest w Białymstoku i Zielonej Górze. W Bydgoszczy będzie 15 stopni, w Olsztynie 14 stopni, a w Szczecinie 13 stopni. Najzimniej będzie na Pomorzu - tam maksymalnie 11 stopni w ciągu dnia. To ostatni dzień przed świętami, gdy będzie tak ciepło.

Pogoda na czwartek - 1 kwietniaPogoda na czwartek - 1 kwietnia gazeta.pl

Pogoda na czwartek. Będzie pochmurnie, ale wiosennie 

Mijająca noc była ciepła, a po niej nastąpi jeszcze przyjemniejszy poranek. Od rana w całym kraju będzie pogodnie, a zza chmur wyjdzie słońce. Dopiero po południu możliwe są przelotne deszcze, które potrwają do końca dnia. Największe prawdopodobieństwo opadów wystąpi w północnej części kraju. Praktycznie bezchmurne niebo czeka natomiast mieszkańców Śląska i Małopolski.

IMGW wydało ostrzeżenie dla południowej i centralnej części woj. podlaskiego. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia burz, a prognozowana suma opadów lokalnie może wynieść do 15 mm.

Więcej o: