Była szefowa "Wiadomości" TVP ma nową pracę. Marzena Paczuska dostała posadę w Poczcie Polskiej

Była szefowa "Wiadomości" TVP, a w latach 2019-2020 członkini zarządu telewizji publicznej, Marzena Paczuska od początku marca współpracuje z Pocztą Polską. Pocztowi związkowcy są oburzeni. "To skandal, że zwalnia się naszych pracowników, a ściąga ludzi z zewnątrz" - mówią.

Jak informuje WP, Marzena Paczuska jest związana z Pocztą Polską od 1 marca. Potwierdzono to w trzech źródłach, w tym w kierowanym przez Jacka Sasina Ministerstwie Aktywów Państwowych, któremu podlega spółka. Ani poczta, ani sama Paczuska sprawy nie komentują.

Karetka (zdjęcie ilustracyjne) Poznań. Wojewoda składa zawiadomienie do prokuratury ws. ewakuacji pacjentów

Marzena Paczuska i jej historia w TVP

Przez wiele lat Marzena Paczuska była związana z "Wiadomościami" TVP i z TVP Info. Od stycznia 2016 roku pełniła rolę szefowej głównego programu informacyjnego publicznej telewizji, zastępując zwolnionego Piotra Kraśkę. Półtora roku później została doradczynią prezesa TVP Jacka Kurskiego do spraw informacji i publicystyki.

W marcu 2019 roku decyzją Rady Mediów Narodowych dołączyła do zarządu Telewizji Polskiej. Po roku została zawieszona, o co apelowali Kurski i członek zarządu Mateusz Matyszkowicz. Pod koniec maja 2020 roku spółka przekazała, że Paczuska zrezygnowała ze swojej funkcji.

Zobacz wideo Zamknięte przedszkola i żłobki z pewnymi wyjątkami. Czy rząd planuje do tych wyjątków dodać dzieci pracowników handlu?

Decyzja o nawiązaniu współpracy mocno zdziwiła pocztowych związkowców. Jak informuje WP, Poczta Polska jest w trakcie procesu zwolnień grupowych. - To skandal, w jaki sposób kierownictwo spółki traktuje pracowników. Od ubiegłego roku trwa redukcja zatrudnienia, a z drugiej strony w firmie wciąż pojawiają się nowi pracownicy na eksponowanych stanowiskach z wysokimi wynagrodzeniami - mówił Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty.

Kontrowersyjne wpisy Marzeny Paczuskiej na Twitterze

Marzena Paczuska wielokrotnie dawała się poznać ze swoich skrajnych poglądów, wygłaszanych na Twitterze. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nazwała "popadającą w śmieszność sektą", natomiast o osobach walczących z depresją napisała, że "w d****h im się poprzewracało". Gdy w kierowanych przez nią "Wiadomościach" nie pojawiła się informacja o zebranej przez WOŚP sumie, Paczuska napisała, że "TVP nie ma żadnego obowiązku informowania o akcjach promowanych przez tv komercyjne".

Rewitalizacja Radom Radom. Prezes spółki złożył wyjaśnienia ws. oszustwa "na policjanta"

"Po heroicznych bojach, walce o dobro PiS, szermierce na twitterze sterana bojowniczka TVP znalazła cichą przystań u Jacka Sasina na Poczcie Polskiej. Marzena. Będę o Tobie myślał przyklejając znaczek :)" - skomentował na Twitterze Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej".

Więcej o: