Krosno. Mężczyzna proponował seks 14-latce. W umówionym miejscu czekali na niego "łowcy pedofilów"

40-letni mężczyzna proponował seks 14-latce i wysyłał jej niecenzuralne wiadomości, proponując spotkanie. Nie wiedział, że za dziewczynę podawali się tzw. łowcy pedofilów, którym udało się ostatecznie zatrzymać mężczyznę. "Łowcy pedofilów" to grupa, której celem jest ochrona dzieci - zarówno w internecie, jak i w realnym życiu.

Członkowie grupy porozumiewali się z mężczyzną za pomocą komunikatora internetowego. Umówili się na spotkanie na dworcu w KrośnieAndrzej - takie imię podawał mężczyzna - próbował uciec, kiedy zobaczył w umówionym miejscu kilku mężczyzn zamiast młodej dziewczyny. Cała akcja została nagrana i opublikowana w sieci.

Zobacz wideo Dziemianowicz-Bąk: Zakaz edukacji seksualnej przedstawiono pod hasłem walki z pedofilią. To wyraz cynizmu

"Łowcy pedofilów" zadzwonili na policję, a czekając na funkcjonariuszy, przeglądali wiadomości, jakie wysyłał "Andrzej" do nieletniej.

Ja nie szukam takiej grzecznej dziewczyny, szukam uległej i bardzo zboczonej suczki, co zawsze chciałaby seks. Będziesz taka?
Masz foto w mini dać i napisać kim chcesz być, a po spotkaniu będziesz mamusią

- cytuje za członkinią grupy polsatnews.pl.

Po kontroli w Komisji ds. Pedofilii. Znamy zarobki i liczbę podjętych sprawPo kontroli w Komisji ds. Pedofilii. Znamy zarobki i liczbę podjętych spraw

Został zatrzymany przez naszą grupę łowców z grupy The Degenerat Hunter's Child Guard. Podjął nieskuteczną próbę ucieczki. Po przedstawieniu mu zarzutów oraz dowodów przyznał się do winy. (...) Po chwili doszło do przekazania go w ręce policji z pobliskiej komendy - opisano na facebookowej stronie "Łowców pedofilów".

Akcja nie była wcześniej konsultowana z policją

Polsatnews.pl potwierdza zatrzymanie pedofila po kontakcie z policją z Krosna. 40-latek trafił do izby zatrzymań. Wiadomo, że akcja nie była wcześniej uzgadniania z funkcjonariuszami. Ci dowiedzieli się o niej dopiero w momencie, w którym otrzymali zgłoszenie.

Podejrzany został zatrzymany wkrótce po zdarzeniu (zdjęcie ilustracyjne)Poznań. Myślał, że umówił się z 12-latką. Czekali na niego łowcy pedofilow

Zatrzymano komputer i telefon mężczyzny, aby zdobyć dowody w sprawie. Grozi mu do 3 lat więzienia. Jak się okazało, już rok temu był skazany na ponad 2 lata pozbawienia wolności za podobne wykroczenie, ale odwołał się od wyroku i kary nie odbył - informuje portal krosno24.pl.

Więcej o: