Śląskie. 123 osoby świętowały 18. urodziny nad wodą. Wkroczyła policja. "Nie było nawet metra kw. na osobę"

Pogoria III to sztuczny zbiornik wodny w Kotlinie Dąbrowskiej. To tam, nie zważając na sytuację epidemiologiczną, w sobotę spotkały się 123 osoby, aby uczcić osiemnaste urodziny koleżanki. Śląska policja nazwała to zdarzenie "nieodpowiedzialnym krokiem w dorosłość".

Policja dostała zgłoszenie o zgromadzeniu od jednego z przechodniów. Na miejscu okazało się, że uczestnicy sobotniej imprezy urodzinowej spotkali się, nie przestrzegając zasad reżimu sanitarnego, nie utrzymując dystansu społecznego i ignorując obowiązujące obostrzenia, wynikające z trudnej sytuacji epidemiologicznej. Nie wiadomo jeszcze, czy uczestnikom imprezy zostaną wypisane mandaty, czy sprawy będą kierowane do sądu.

Zobacz wideo Nie obostrzenia, ale zalecenia od rządu: święta w wąskim gronie i praca zdalna

Policjanci wylegitymowali wszystkich uczestników spotkania, wobec których zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. - Tam nie było nawet metra kwadratowego na jedną osobę - mówił jeden z policjantów w rozmowie z tvn24.pl

Według obostrzeń, które weszły w życie 27 marca, obowiązuje zakaz zgromadzeń publicznych powyżej pięciu osób.

Karetka pogotowia / zdjęcie ilustracyjne Poznań: Ewakuacja części pacjentów ze szpitala. Problemy z tlenem

Policja będzie stanowczo egzekwować nakazy, zakazy i ograniczenia

Policjanci, którzy przerwali zgromadzenie, opublikowali komunikat dotyczący egzekwowania obostrzeń.

To już ponad rok, jak wspólnym wysiłkiem ograniczamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Aktualnie sytuacja jest bardzo poważna, o czym świadczą dane dotyczące dziennej liczby zachorowań. Dlatego wracają obostrzenia, znane nam z wcześniejszych miesięcy. Nie są one niczym nowym. Dąbrowscy policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa

- napisano na stronie internetowej Policji Śląskiej.

Koronawirus w Polsce. Leczenie COVID-19. Ruszyły badania nad amantadyną. "Na razie nie zalecam"

Koronawirus w Polsce. Dane z 30 marca

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 870 nowych zakażeniach koronawirusem i o 461 zgonach. W szpitalach znajduje się obecnie rekordowa liczba chorych: 31 071. Podobnie liczba osób, które obecnie leżą pod respiratorami jest największa od początku pandemii i wynosi 3054.

Więcej o: