Bogatynia. Martwa kobieta w samochodzie przed szpitalem. 33-latka przyjechała zrobić test na koronawirusa

W samochodzie przed szpitalem w Bogatyni (woj. dolnośląskie) znaleziono ciało młodej kobiety. Przyjechała do placówki, by wykonać test na koronawirusa. Przyczyny śmierci nie są obecnie znane. Prokuratura bada sprawę.

W poniedziałek (29 marca) około ósmej rano, w samochodzie zaparkowanym przy Szpitalu Gminnym w Bogatyni (województwo dolnośląskie) znaleziono zwłoki 33-letniej kobiety. Kobieta - jak poinformowała prokuratura w Zgorzelcu TVN 24 - przyjechała do placówki, by wykonać test na obecność koronawirusa.

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA

Zobacz wideo Dlaczego setki ofiar pandemii nie robią już takiego wrażenia?

Prokuratura podkreśla, że auto stało na parkingu nienależącym do szpitala. Śledczy ustalają okoliczności zdarzenia, jednak szczegóły będą podane dopiero po sekcji zwłok.

Wstępne ustalenia wykluczyły udział osób trzecich. Jak podaje TVN24, Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokurator Paweł Podhajski przekazał, że kobieta pracowała za granicą. Nie była pacjentką szpitala, nie leczyła się na żadne choroby, a do placówki udała się, by wykonać badanie na koronawirusa. Testy miały rozpocząć się o godz. 8. 

Martwą kobietę w samochodzie odkryła przechodząca w pobliżu mieszkanka Bogatyni.

Dolnośląskie. 9-latek za kierownicą wiózł matkę i 6-letniego brataDolnośląskie. 9-latek za kierownicą osobówki. Wiózł matkę i 6-letniego brata

Koronawirus w Polsce. Dolnośląskie na trzecim miejscu pod względem nowych zakażeń 

We wtorek 30 marca Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 20 870 nowych zakażeniach koronawirusem oraz 461 ofiarach śmiertelnych. Na Dolnym Śląsku w ciągu ostatniej doby wykryto natomiast 2110 pozytywnych przypadków (co plasuje województwo na trzecim miejscu pod względem liczby nowych zakażeń w kraju) oraz 29 zgonów.

W powiecie zgorzeleckim, do którego należy Bogatynia, wykryto 25 pozytywnych przypadków koronawirusa. Łącznie od początku epidemii w woj. dolnośląskim uzyskano 156 230 pozytywnych wyników badań, zmarło 3 268 osób.

Remdesivir jest pierwszym lekiem, który dał wyraźny efekt w leczeniu COVID-19 - dowodzą badania przedstawione w USAW szpitalach brakuje leku na COVID-19. "Lekarze muszą wybierać, komu go podać"

Więcej o: