Dąbrowa Górnicza. Ponad 120 osób na urodzinach nad jeziorem. Wszyscy poniosą konsekwencje

W minioną sobotę policjanci interweniowali nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Powodem była zorganizowana impreza urodzinowa, na której pomimo panujących obostrzeń i obowiązującego zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób bawiły się aż 123 osoby.

Do zdarzenia doszło 27 marca na "cypelku" nad dąbrowskim zbiornikiem wodnym Pogoria III. Grupa 123 osób zgromadziła się w tym miejscu, aby uczcić 18. urodziny swojej koleżanki, zapominając jednak przy tym, że przy obecnej sytuacji epidemiologicznej takie spotkania są zabronione.

Biskupiec. Pod 4-letnim chłopcem załamał się lód. O krok od tragediiPod 4-letnim chłopcem załamał się lód. Reanimował go nietrzeźwy ojciec

Dąbrowa Górnicza. Wobec wszystkich uczestników imprezy zostaną wyciągnięte konsekwencje

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej wylegitymowali wszystkich uczestników. W żadnym stopniu nie przestrzegali oni zasad utrzymania dystansu społecznego i zakazu zgromadzeń. 

Dzięki interwencji policjanci doprowadzili do szybkiego zakończenia zgromadzenia. Mundurowi zapowiedzieli, że wobec wszystkich uczestników feralnej imprezy zostaną wyciągnięte konsekwencje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Zobacz wideo 123 osoby na 18. urodzinach nad wodą. Interweniowała policja

Dąbrowa Górnicza. Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa

Zgodnie z ostatnio wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, w całym kraju obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń publicznych z udziałem powyżej 5 osób. Uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust, a także zachowania 1,5 m odległości od innych. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m.

Zabójstwo 10-latka w Kozłowie. Podejrzany usłyszał zarzutyZabójstwo 10-latka w Kozłowie. Podejrzany usłyszał zarzuty

- Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy używać maseczek ochronnych. Stosowane do tej pory przyłbice, chusty czy szaliki mogą być wciąż noszone, ale jako dodatkowy środek ochrony, poza maseczką. Zasada ta obowiązuje zarówno w przestrzeni publicznej - na ulicach, placach czy deptakach - jak i w sklepach. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy - musimy mieć dokładnie zasłonięte usta, jak i nos. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa - apelują mundurowi.

Więcej o: