Zabójstwo 10-latka w Kozłowie. Podejrzany usłyszał zarzuty

42-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo 10-latka w Kozłowie (woj. małopolskie) usłyszał zarzuty między innymi zabójstwa, usiłowania zabójstwa oraz spowodowania licznych obrażeń ciała u swojego syna i byłej partnerki - dowiedziało się Polskie Radio.
Zobacz wideo Płock. 20-letni kurier porwany i zamordowany w lesie. "Był wożony w bagażniku przez kilka godzin"

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem 27 marca w Kozłowie koło Miechowa w Małopolsce. Grzegorz P. wszedł do domu byłej partnerki i zaatakował metalową pałką swojego 13-letniego syna oraz jego 10-letniego kolegę, który w tym czasie również przebywał w domu.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Tragedia w Małopolsce. 10-latek śmiertelnie pobity przez sąsiada

Zabił 10-letniego chłopca. Mężczyzna miał śladowe ilości alkoholu w organizmie

Mimo podjętej próby reanimacji 10-letni chłopiec zmarł. 13-letni syn podejrzanego mężczyzny oraz kobieta z obrażeniami głowy trafili do szpitala. 42-letni mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Policja znalazła poszukiwanego na terenie posesji w Kozłowie w sobotę około godziny 22:35.

Mężczyzna na widok policjantów dokonał samookaleczenia. Podejrzany został obezwładniony i po uzyskaniu pomocy lekarskiej trafił do aresztu. Z badań krwi wynika, że mężczyzna miał śladowe ilości alkoholu w organizmie.

Policja - zdjęcie ilustracyjneTragedia w Kozłowie. Policja o okolicznościach śmiertelnego pobicia 10-latka

Podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa. Jest wniosek o tymczasowy areszt

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała, że rodzina miała dwukrotnie zakładaną tak zwaną "niebieską kartę", a przeciwko mężczyźnie toczyły się postępowania prokuratorskie o znęcanie się nad synem i partnerką.

Na polecenie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, zastępca prokuratora Krzysztof Sierak zlecił Prokuraturze Generalnej niezwłoczne przeanalizowanie akt postępowań prowadzonych przeciwko Grzegorzowi P. w celu zbadania ich prawidłowości. Prokurator Ewa Bialik powiedziała, że postępowanie zostanie przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie. "Taka decyzja zapadła z uwagi na dobro śledztwa" - dodała.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. zabójstwa, usiłowania zabójstwa oraz spowodowania licznych obrażeń ciała u swojego 13-letniego syna i byłej partnerki. Podejrzany przyznał się do czynów, których dotyczą zarzuty i składał wyjaśnienia. Do sądu skierowany został już wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego na trzy miesiące.

Więcej o: