Pogoda na dziś - wtorek, 30 marca. Chmury przedzielą Polskę na pół

Pogoda na dziś - wtorek, 30 marca. Najbliższe dni zapowiadają się coraz cieplej. Już we wtorek w większości kraju temperatury dwucyfrowe. Niestety, dla dużej części mieszkańców kraju dzień okaże się dość pochmurny. Na słoneczną aurę mogą liczyć jedynie mieszkańcy zachodniej Polski.
Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?

We wtorek 30 marca w całej Polsce będzie dość ciepło, jednak dużą część kraju przykryją gęste chmury. 

Temperatura. Dziś nawet do 18 stopni na plusie

We wtorek praktycznie w całej Polsce zobaczymy na termometrach dwucyfrowe wartości. Najcieplej będzie w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce. W Zielonej Górze i Wrocławiu temperatura wyniesie nawet 18 stopni w cieniu. Nieco chłodniej, bo 17 stopni, będzie w Poznaniu. Zdecydowanie najzimniej zapowiada się we wschodniej części kraju. Podkarpackie, jako jedyne województwo, zanotuje temperaturę jednocyfrową. W Rzeszowie będzie to 7 stopni.

Prognoza pogody na dziś, 30 marca 2021Prognoza pogody na dziś, 30 marca 2021 Fot. Agencja Wyborcza.pl

W województwach: kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, opolskim, łódzkim i mazowieckim temperatura wahać będzie się między 16 a 15 stopniami. Nieco chłodniej będzie na Śląsku - tam 14 stopni. Pogoda w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Pomorzu oraz Warmii i Mazurach będzie nieco mniej wiosenna - tam 13 stopni. W Białymstoku i Lublinie możemy spodziewać się natomiast dość niskich wartości - między 12 a 11 stopniami powyżej zera. 

W całej Polsce wiatr słaby i łagodny. Wyjątkiem będzie Pomorze, gdzie w okolicach południa możemy spodziewać się wiatru umiarkowanego. Możliwe przelotne opady deszczu w południowej części Polski i na Mazowszu. W środkowej i wschodniej Polsce przewidywane są duże zachmurzenia. Chmury przetną cały kraj na pół - słońce pojawi się tylko na zachodzie. 

Pogoda na Wielkanoc. Czy czekają nas białe święta?Pogoda na Wielkanoc. Czy czekają nas białe święta?

IMGW. Ostrzeżenia meteorologiczne

Dla niektórych powiatów w województwie dolnośląskim, małopolskim i podkarpackim, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dotyczące roztopów. Dotyczą one powiatów: lwóweckiego, jeleniogórskiego, Jeleniej Góry, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, kłodzkiego, tatrzańskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. Ostrzeżenia na Dolnym Śląsku obowiązują od godzin porannych w poniedziałek 29 marca, do godzin porannych w środę 31 marca. Natomiast w Małopolsce i na Podkarpaciu od godziny 13:00 w poniedziałek, do godziny 18:00 w środę. 

Lista wielkanocnych potrawJakie tradycyjne dania powinny zagościć na naszych stołach w Wielkanoc?

Więcej o: