WOŚP 2021. Podano kwotę 29. Finału. Padł kolejny rekord

Jerzy Owsiak poinformował, że 31 stycznia 2021 roku podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrano 210 mln 813 tys. 830 zł i 10 gr. To kolejny rekord. - To nie rekord nas napędza - mówił Owsiak na konferencji prasowej. -Najbardziej napędza nas to, że jesteśmy razem.

O kwocie zebranej podczas 29. Finału WOŚP, Jerzy Owsiak poinformował w poniedziałek, 29 marca. W tym roku WOŚP zbierała pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.  "Polacy, dziękujemy Wam! Bądźcie z siebie dumni!" - podziękował za tegoroczną zbiórkę prezes WOŚP, Jerzy Owsiak

Zobacz wideo 29. Finał WOŚP. Światełko do nieba

Kolejny rekord WOŚP! W 29. finale zebrano ponad 210 milionów złotych

Na konferencji prasowej w poniedziałek prezes WOŚP Jerzy Owsiak poinformował, że  podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 210 mln 813 tys. 830 zł i 10 gr. To kolejny rekord. W ubiegłym roku fundacja zebrała 186 133 610,66 zł. 

WOŚP. Czerwone Ferrari z historycznej aukcji zmieniło już właściciela. Stan kolekcjonerski, 'nie może być bity'WOŚP. Czerwone Ferrari z historycznej aukcji zmieniło właściciela

- To niesamowity wynik, za który wszystkim bardzo dziękujemy! Tu nie chodzi o rekordy - od samego początku mówimy, że to nie rekord jest czymś, co nas napędza. Najbardziej napędza nas to, że jesteśmy razem - że zagraliśmy znów wszyscy, jako Polacy, na całym świecie... Fundacja to miliony Polaków - to nie tylko zespół Fundacji, ale symbol wszystkich Polaków, którzy chcą z nami grać, myślą w sposób społeczny, są otwarci na ludzi i chcą swoją pracą wzmacniać to, co tworzy Polskę uczciwą, zdrową, pełną szacunku i troszczącą się o wszystkich. Taką Polskę tworzymy i to nie tylko przez ten jeden dzień Finału - podkreślił Owsiak.  

Za zabrane pieniądze fundacja zakupi sprzęt dla oddziałów dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy, m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, egzoskopów i laserów diodowych. 

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Dzień Pierwszy Studia na Placu Defilad"GW": TVP zwolniła pogodynkę za serduszko WOŚP. Jest komentarz Owsiaka

Jak w tym roku pomagali Polacy? 

Podczas 29. finału 1 362 sztabom WOŚP dało się zebrać  46,46 proc. całek kwoty. Wzrosło również zainteresowanie wpłatami w formie internetowej, datki można było wpłacać m.in. na wplacam.wosp.org.pl (26 mln PLN), eSkarbonce od Mastercard czy za pomocą aplikacji internetowych. 

"Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Grupę IQS, pandemia wpłynęła na obierany sposób wspierania akcji. Polacy znacznie chętniej wpłacali środki online niż u wolontariuszy - w styczniu 2020 roku wpłatę online wybierało 26% ankietowanych, w styczniu 2021 roku - 41%. W badaniach widocznie wzrosło zainteresowanie aukcjami na Allegro oraz wpłatami do eSkarbonki" - czytamy w opublikowanym przez WOŚP komunikacie. 

Więcej o: