Pomorskie. Proboszcz w Człuchowie zakażony koronawirusem. Kościół będzie jednak otwarty na święta

Parafia w Człuchowie na Pomorzu poinformowała, że tamtejszy proboszcz trafił do szpitala w wyniku zakażenia koronawirusem. Wiernych, którzy brali udział w mszach, poszukuje sanepid. Świątynia nie zostanie jednak zamknięta. "Nasz kościół został poddany dezynfekcji i jest bezpieczny" - możemy przeczytać w komunikacie.

"Od dnia dzisiejszego ks. Proboszcz Robert Mayer jest hospitalizowany z racji zakażenia COVID-19" - poinformowała w piątek parafia św. Jakuba Apostoła w Człuchowie na swoim Facebooku. Wspólnota poprosiła o modlitwę w intencji duchownego i jego szybki powrót do zdrowia.

Zobacz wideo Wielkanoc bez spotkań rodzinnych? Marek Posobkiewicz komentuje

"Pragniemy poinformować, że, niezwłocznie po informacji o pozytywnym teście na COVID ks. proboszcza nasz kościół został poddany dezynfekcji i jest bezpieczny. Osoby bezpośredniego kontaktu po wnikliwej analizie inspekcji sanitarnej zostały skierowane do odbycia 10-dniowej kwarantanny" - możemy przeczytać w poście. Jak podkreśla jednak parafia, świątynia pozostanie otwarta. "Zachowując reżim sanitarny i państwowe obostrzenia nie rezygnujmy z obecności w tym szczególnym czasie na Eucharystii w naszym kościele" - czytamy. 

Proboszcz zakażony koronawirusem. Człuchowski sanepid szuka wiernych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Człuchowie poszukuje osób, które między 21 a 26 marca uczestniczyły w mszach. - Apelujemy, aby osoby te pilnie zgłaszały się telefonicznie na infolinię Inspekcji Sanitarnej - możemy przeczytać w komunikacie sanepidu. - Osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem, proszone są o kontakt z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną możliwy jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 -15:00 pod numerem telefonu: 59 834 11 42 lub mailowo: psse.czluchow@pis.gov.pl. Zgłoszenia można kierować pod całodobowy numer infolinii: +48 222 500 115.

Szymon HołowniaHołownia: Kościół trzeba traktować jak budynek. Z szacunku do 5. przykazania

W poniedziałek 29 marca podano, że w ciągu ostatniej doby w powiecie człuchowskim wykryto 10 nowych zakażeń. Łącznie od początku epidemii odnotowano tam 2 680 zakażeń i 108 zgonów. Według danych z 2019 roku w regionie zamieszkuje 56 085 osób.

Transmisja mszy w nowosądeckiej parafiiNowy Sącz. Do transmisji z mszy doklejono puste ławki? "Mamy remont"

Więcej o: