Pogoda na dziś - poniedziałek, 29 marca. Pochmurno i deszczowo. Temperatury nie zachwycą

Pogoda na dziś - poniedziałek, 29 marca. Synoptycy prognozują, że początek nowego tygodnia nas nie zachwyci. Dla całego kraju przewidywane są mniej lub bardziej intensywne opady deszczu, natomiast niebo niemal przez cały dzień będzie pokryte chmurami.

Miniony tydzień upłynął pod znakiem zmieniającej się pogody, zgodnie z ludowym porzekadłem "w marcu, jak w garncu". Po początkowych chłodach, a nawet nocnych mrozach i opadach deszczu ze śniegiem, temperatura zaczęła znacząco wzrastać. W weekend nastąpiło jednak znów ochłodzenie, które utrzyma się przynajmniej przez pewien czas.

Pogoda na Wielkanoc. Czy czekają nas białe święta?Pogoda na Wielkanoc. Czy czekają nas białe święta?

Pogoda na poniedziałek. Im bardziej na wschód kraju, tym chłodniej

Podobnie jak w poprzednich dniach, w poniedziałek najcieplej będzie w zachodniej części Polski. Synoptycy prognozują, że najwyższe wartości będą na termometrach we Wrocławiu (14 stopni), Szczecinie (13 stopni), Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze (11 stopni). Im bardziej na wschód kraju, tym chłodniej. 10 stopni będzie w Gdańsku, jeden stopień mniej pokażą termometry w Krakowie i Katowicach, zaś 8 stopni w Kielcach czy Białymstoku. Najchłodniej będzie w Rzeszowie i Lublinie (6 stopni), a także w Suwałkach (5 stopni).

Pogoda na dziś - poniedziałek 29 marcaPogoda na dziś - poniedziałek 29 marca Gazeta.pl

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na poniedziałek. Mokro w całym kraju, niebo zasłonią chmury

Zgodnie z prognozami w całym kraju można się spodziewać mniejszych lub większych opadów deszczu. Jedynym regionem, dla którego nie są prognozowane opady, jest wschodnia i południowa część Podlasia. Deszczom towarzyszyć będzie niemal całkowite zachmurzenie. Najniższa wartość ciśnienia prognozowana jest dla Pomorza (1 026 hPa), natomiast najwyższa dla Małopolski, zwłaszcza Zakopanego (1 032 hPa). Biomet w całym kraju będzie niekorzystny, z wyjątkiem regionu Białegostoku, gdzie będzie on neutralny.

Więcej o: