Tatry. Całonocna akcja ratowników TOPR. Pięciu taterników spadło z Kazalnicy Cubryńskiej

Ratownicy z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego niemal całą noc prowadzili akcję ratunkową w rejonie Morskiego Oka. Interwencja dotyczyła pięciu taterników, którzy spadli z Kazalnicy Cubryńskiej. Jeden z mężczyzn doznał poważnych obrażeń.

Informację na temat wypadku w rejonie Morskiego Oka przekazało Radio Kraków. Taternik, który doznał najpoważniejszych obrażeń (został ranny w nogę) zdołał jednak wraz z partnerem zjechać po linie, gdzie czekali już na nich ratownicy TOPR-u.

Pogoda na Wielkanoc. Czy czekają nas białe święta?Pogoda na Wielkanoc. Czy czekają nas białe święta?

Tatry. Trzech taterników spędziło noc w górach

Trzech pozostałych mężczyzn musiało nocować w górach. Śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dopiero za drugim razem, nad ranem, zdołał bezpiecznie wylądować i przetransportować taterników do schroniska. Żadnemu z nich nic się nie stało.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Jak powiedział Tomasz Wojciechowski z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, "w obawie przed złymi warunkami pogodowymi oprócz śmigłowca wyruszyła także piesza wyprawa". Akcja ratunkowa trwała całą noc.

Na Kazalnicę Cubryńską nie prowadzą żadne szlaki turystyczne. Jest tam natomiast wiele dróg wspinaczkowych przeznaczonych dla wykwalifikowanych taterników.

Lubelskie. Koziołek ugryzł dziecko. Okazało się, że nad zwierzęciem się znęcanoKoziołek "terroryzował" mieszkańców - wcześniej się nad nim znęcano

Więcej o: