Pogoda na tydzień 29 marca - 4 kwietnia. Najpierw ciepło i słonecznie, potem ochłodzenie

Prognoza pogody na tydzień 29 marca - 4 kwietnia. Po niezwykle ciepłych i słonecznych dniach, do Polski wróci chłodniejsza aura, ze sporą ilością chmur.

W najbliższych dniach do Polski nadejdzie zapowiadana zmiana pogody. Po początkowym wzroście temperatur i słonecznych dniach, w weekend wielkanocny ponownie będzie chłodniej, ponadto wrócą opady deszczu i przelotne opady śniegu.

Seniorka z udarem przetransportowana do LPR w bagażniku. Nie było wolnej karetkiSeniorka z udarem przetransportowana do LPR w bagażniku. Nie było karetki

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Z dnia na dzień cieplej i więcej słońca

Poniedziałek to sporo opadów deszczu w całej Polsce. Dodatkowo w woj. świętokrzyskim mogą pojawić się przelotne opady śniegu. Bez opadów tylko na Podlasiu. Termometry wskażą od 5 stopni we wschodniej Polsce, przez 7 stopni w centrum, po 13-14 stopni na Pomorzu Zachodnim.

Wtorek będzie bardziej pogodny, zwłaszcza w zachodniej części kraju, gdzie temperatury wyniosą nawet do 18 stopni. W pozostałej części kraju będzie więcej chmur, pojawi się również deszcz. Najchłodniej będzie w Zakopanem (9 stopni), zaś na Śląsku i Dolnym Śląsku do 16 stopni.

Środa będzie bardzo ciepła i pogodna w całej Polsce. Najniższe temperatury prognozowane są ponownie dla Zakopanego, gdzie będzie 15 stopni. Najcieplej z kolei na zachodzie - 19 stopni. Zachmurzenie będzie umiarkowane, bez opadów.

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na czwartek, piątek i weekend. Chłodniej i z większą ilością opadów

Od czwartku spore zmiany w pogodzie. Na Pomorzu będzie deszczowo i chłodno (4-5 stopni), natomiast w centrum i na południu kraju znacznie cieplej (17-19 stopni) i bez opadów. W piątek sytuacja ma się odwrócić, przynajmniej jeśli chodzi o promienie słoneczne - brak chmur prognozowany jest dla północnej części kraju, a na południu zapowiadane są opady deszczu i lokalnie śniegu. Temperatury od 5 stopni na Podlasiu do 11 stopni na Podkarpaciu i w Małopolsce.

W sobotę nadal chłodno. O ile na Pomorzu Zachodnim i na zachodzie kraju termometry wskażą 9 stopni, w ciągu dnia w Małopolsce temperatura wyniesie tylko 3 stopnie. W południowej części kraju mogą również się pojawić opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Ks. Leszek GęsiakRzecznik KEP: Kościół będzie tylko wtedy żył, kiedy będzie otwarty

Niedziela będzie bardzo podobna. Więcej słońca prognozuje się dla północnej części Polski i Podlasia, natomiast im bardziej na południe, tym chłodniej i z większą ilością chmur oraz opadów. Temperatury wyniosą od 11 stopni na Zachodzie po 2 stopnie na Śląsku i w woj. świętokrzyskim.

Więcej o: