Pogoda na weekend [27-28 marca]. Będzie deszczowo, ale ciepło. Lokalnie mogą wystąpić burze

Jaka będzie pogoda w weekend 27-28 marca? Synoptycy zapowiadają sporo opadów, a nawet burze. Z prognozy IMGW wynika także, że sobota będzie cieplejsza od niedzieli.

Opadom deszczu może towarzyszyć także wiatr. W przeważającej części kraju będzie on słaby lub umiarkowany, jednak na Wybrzeżu może być dość silny i porywisty. 

Zobacz wideo Sprawdź, czym oddychasz. Aplikacje smogowe, które warto mieć na smartfonie

Pogoda na sobotę 27 marca. Dużo opadów, możliwe także burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że ostatnia sobota tego miesiąca będzie dniem dość deszczowym. Opadów należy się spodziewać w całej Polsce, z wyjątkiem okolic Białegostoku i Rzeszowa. Synoptycy prognozują także burze. Wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić w województwie zachodniopomorskim.

COVID-19. Ruszają zapisy przez zaufany na bezpłatne testyKoronawirus. Ruszają zapisy na bezpłatne testy przez profil zaufany

Pomimo deszczu i znacznego zachmurzenia, sobota 27 marca będzie dniem stosunkowo ciepłym. Najcieplejszymi miastami tego dnia będą Warszawa i Kraków. Tam termometry wskażą do 16 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w Kielcach, Łodzi, Lublinie, Toruniu, Bydgoszczy i Gdańsku, gdzie odnotujemy maksymalnie 15 stopni. We Wrocławiu i Rzeszowie będzie maksymalnie 14 stopni, w Olsztynie i Białymstoku 13 stopni, a w najzimniejszym tego dnia Koszalinie 11 stopni. 

Pogoda na niedzielę 28 marca. Mniej opadów, ale chłodniej 

W niedzielę 28 marca nieco się rozpogodzi, choć opady deszczu wciąż będą nam towarzyszyć. Synoptycy z IMGW prognozują, że popada w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie duże, jednak z ciemnych chmur widocznych na niebie nie spadnie deszcz. Najwięcej przejaśnień należy spodziewać się w okolicach Warszawy i Lublina.

Mapa wycinek inicjatywy Lasy i ObywateleCo pokazuje nam mapa wycinek, która oburzyła Lasy Państwowe

W porównaniu do poprzedniego dnia temperatura wyraźnie spadnie. Najcieplej będzie w zachodniej części kraju - w Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu i Opolu odnotujemy maksymalnie 11 stopni Celsjusza. W Poznaniu, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku i Warszawie można się spodziewać 10 stopni, z kolei w Koszalinie, Olsztynie, Rzeszowie, Lublinie i Kielcach - maksymalnie 9 stopni. Najzimniej będzie w Suwałkach. Tam termometry wskażą do 7 stopni. 

Więcej o: