Pogoda na dziś - piątek, 26 marca. Wiosenna temperatura w całej Polsce

Pogoda na dziś - piątek, 26 marca. Dziś termometry w całym kraju wskażą co najmniej 10 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie Polski. Na ogół słonecznie - przelotne opady deszczu możliwe są w centralnych i północnych województwach.

Choć temperatura będzie wysoka, to słońce tylko miejscami wyjdzie zza chmur. Gdzieniegdzie może popadać.

Zobacz wideo Nie obostrzenia, ale zalecenia od rządu: święta w wąskim gronie i praca zdalna

Temperatura na dziś. Coraz cieplej, miejscami do 15 stopni

Dziś najcieplej będzie na zachodzie i południu Polski. Termometry w Zielonej Górze, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach wskażą 15 stopni. Nieco chłodniej będzie w województwach małopolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i pomorskim - tam do maksymalnie 14 stopni. W Trójmieście i Kielcach synoptycy zapowiadają 13 stopni. 12 stopni prognozowanych jest w Olsztynie. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu będzie 11 stopni. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Mazowsza, gdzie ma być 10 stopni. W nocy termometry w kraju wskażą od 4 do 7 stopni.

Pogoda na dziś - piątek, 26 marca. Wiosenna temperatura w całej Polsce. Do 15 stopni na plusiePogoda na dziś - piątek, 26 marca. Wiosenna temperatura w całej Polsce. Do 15 stopni na plusie fot. gazeta.pl

Pogoda w Polsce. W czwartek 1 kwietnia w zachodniej części kraju ma być do 23-25 stopni Celsjusza.Pogoda - kiedy nadejdzie wiosna? Termometry wskażą nawet 25 stopni

Opady. Będzie pochmurnie, miejscami spadnie deszcz

Synoptycy prognozują zachmurzenia w większości kraju. Na przejaśnienia w ciągu dnia mogą liczyć mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Wieczorem w kilku województwach przewidywane są opady deszczu. Około godz. 18:00 padać będzie w województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, śląskim i mazowieckim. Wiatr będzie słaby, w porywach do maksymalnie 20 kilometrów na godzinę. 

Więcej o: