Dziennikarz Piotr Semka ma COVID-19. "Leży pod respiratorem"

Dziennikarz i publicysta Piotr Semka jest w szpitalu w ciężkim stanie - poinformowała Magdalena Łysiak z portalu niezalezna.pl.
Zobacz wideo Zandberg: Ważne, żeby w planie odbudowy ważną rolę odgrywało wsparcie dla młodych, którzy są teraz w niewesołej sytuacji

Piotr Semka, który jest aktywny w mediach społecznościowych, sam wcześniej nie informował o chorobie. W środę dziennikarka portalu niezalezna.pl. Magdalena Łysiak, a także portal "Tygodnika Solidarność" podali informację, że Semka jest hospitalizowany z COVID-19. 

Semka jest podłączony do respiratora, co oznacza, że jego stan jest poważny. W mediach społecznościowych zdrowia życzyli mu dziennikarze, a także premier Mateusz Morawiecki. "Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam" - napisał. 

Semka działał w latach 80. w opozycji antykomunistycznej, pisał do podziemnej edycji pisma "Solidarność". Przez cały okres po przemianach ustrojowych pracował w mediach. Obecnie publikuje w tygodniku "Do Rzeczy" i "Rzeczpospolitej". W 2019 został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski. Ma 55 lat.

Więcej o: