Rafał Trzaskowski trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. "Trzymajcie kciuki"

Rafał Trzaskowski za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że jest w szpitalu. Niecałe dwa tygodnie temu prezydent Warszawy przekazał, że uzyskał dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. Na COVID-19 zachorowała także jego żona oraz dzieci.

"Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy. Uważajcie na siebie" - napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze we wtorkowe popołudnie.

AstraZeneca. Pacjenci rezygnują, punkty szczepień szukają chętnych, żeby nie zmarnować dawekAstraZeneca. Punkty szczepień szukają niekiedy chętnych, żeby nie zmarnować dawek

Rafał Trzaskowski w szpitalu. 12 marca zakaził się koronawirusem

12 marca przed południem prezydent Warszawy napisał na Twitterze, że "ze względu na chorobę żony przebywa na kwarantannie". Dodał przy tym, że "na razie jest zdrowy" i wskazał, że dzień wcześniej wykonał test. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych Trzaskowski opublikował wpis, w którym zakomunikował, że "dołączył do Gosi i dzieci i choruje razem z nimi".

Był to nie pierwszy raz, kiedy prezydent Warszawy musi udać się na obowiązkową izolację. W listopadzie ubiegłego roku przebywał na kwarantannie po tym, gdy miał kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2. Wówczas nie stwierdzono u niego zakażenia.

Zobacz wideo Twardy lockdown od niedzieli? Arłukowicz: Klękamy przed wirusem

Koronawirus. Inni politycy zakażeni koronawirusem

Przez zakażenie koronawirusem przeszli m.in. prezydent Andrzej Duda oraz były prezydent Bronisław Komorowski. Wynik testu na COVID-19 dał pozytywny wynik w przypadku Andrzeja Dudy pod koniec października ubiegłego roku. Prezydent przeszedł przez zakażenie w sposób łagodny. Po dwóch tygodniach izolacji powrócił do swoich obowiązków. Prezydent odwiedził stację krwiodawstwa, gdzie oddał osocze dla osób zmagających się z chorobą.

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie spotka się z lekarzami rezydentamiProtest rezydentów. Minister zdrowia nie spotka się z lekarzami. "Potem zapraszam"

Prezydent Bronisław Komorowski miał mniej szczęścia. W listopadzie, ze względu na zły stan zdrowia został przetransportowany do szpitala. - Pobyt w szpitalu trwał jedenaście dni, a wcześniej chorowałem w domu. Koronawirus zaatakował płuca i było to bardzo rozległe, ciężkie zapalenie płuc, z którego cały czas jeszcze wychodzę - mówił w grudniu Komorowski.

Więcej o: