Pogoda na dziś - wtorek, 23 marca. Polskę czeka stopniowe ocieplenie

Pogoda na dziś - wtorek, 23 marca. Aura w końcu zacznie być nieco bardziej wiosenna, ale chmur nadal będzie dużo. We wtorek możemy liczyć na delikatne ocieplenie, choć noc będzie jeszcze zimna. Kolejne dni zapowiadają się jednak coraz cieplej.

Końcówka marca przyniesie nam ocieplenie. Mimo że we wtorek nie odczujemy jeszcze ciepłych powiewów wiosny, pogoda w kolejnych dniach będzie coraz bardziej wiosenna.

Wiosna tylko w kalendarzu. Kiedy nadejdzie ocieplenie?Pogoda. Kiedy zrobi się cieplej? Już niedługo termometry wskażą 20 stopni

Temperatura. Dziś od 4 do 9 stopni

Prognoza pogody na środę 23 marcaPrognoza pogody na środę 23 marca Fot. Agencja Gazeta

Zobacz wideo Upał zamienia miasto w piekło. Test z kamerą termowizyjną

Pogoda na wtorek. Opady. Ostrzeżenia IMGW

Od poniedziałku 22 marca do 7:30 w środę 23 marca obowiązują  w południowej Polsce alerty pierwszego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczą one powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, nyskiego, prudnickiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, strzeleckiego, oleskiego, kluczborskiego, namysłowskiego, brzeskiego, opolskiego, Opola i krapkowickiego. W regionach tych dodatkowo obowiązują obostrzenia dotyczące oblodzenia na jezdni. 

W związku z roztopami na wschodzie kraju IMGW ostrzega również przez wezbraniem Bugu - alerty drugiego stopnia obowiązują od rana w poniedziałek, 22 marca do godziny 9 w środę, 24 marca. 

Czy pogoda ma wpływ na koronawirusa? Opublikowano ekspercki raportCzy pogoda ma wpływ na koronawirusa? Opublikowano ekspercki raport

Więcej o: