Pogoda na dziś - poniedziałek 22 marca. Temperatura w końcu zacznie wzrastać. Spore przejaśnienia

Pogoda na dziś - poniedziałek 22 marca. Synoptycy prognozują, że na początku nowego tygodnia możemy spodziewać się ocieplenia i powrotu słońca. Temperatura jeszcze nie osiągnie typowo wiosennych wartości, ale w najcieplejszych regionach kraju termometry mogą pokazać nawet 7 stopni.

Miniony tydzień upłynął po znakiem ponurej i chłodnej pogody. Poniedziałkowy poranek również nie będzie należał do najcieplejszych, jednak z biegiem dnia na niebie będzie pojawiać się coraz więcej słońca, a temperatura zacznie wzrastać. 

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na poniedziałek. Dziś maksymalnie do 7 stopni Celsjusza 

W poniedziałek najcieplej będzie na zachodzie Polski. Termometry w województwie wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim pokażą 7 stopni Celsjusza. Odrobinę chłodniej będzie w Zielonej Górze i Wrocławiu, gdzie prognozuje się 6 stopni, oraz w Gdańsku i Opolu, którego mieszkańcy mogą spodziewać się 5 stopni. Jeden stopień mniej będzie w województwie mazowieckim, łódzkim i podlaskim. Mieszkańcy pozostałych regionów Polski mogą liczyć na 3 stopnie Celsjusza. Taką temperaturę odnotujemy w Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Kielcach i Olsztynie. 

IPN poszukuje kobiety ze zdjęcia sprzed 70 lat. 'Kim jesteś?'IPN pokazuje nowe zdjęcia Marii Barr. "Uwaga, nowe wieści"

Pogoda na dziś - poniedziałek 22 marcaPogoda na dziś - poniedziałek 22 marca gazeta.pl

Pogoda na poniedziałek. Sporo przejaśnień i niewielkie opady deszczu ze śniegiem

Poniedziałek nie będzie wolny od zachmurzeń, ale w zdecydowanej większości kraju pojawią się przejaśnienia. Na największą ilość słońca mogą liczyć mieszkańcy centralnej części Polski w godzinach popołudniowych. Bezchmurne niebo będzie można zobaczyć również w pasie ciągnącym się od województwa lubuskiego do pomorskiego. Z samego rana w województwie warmińsko-mazurskim mogą pojawić się niewielkie opady deszczu ze śniegiem. W godzinach wieczornych opady deszczu ze śniegiem mogą wystąpić w południowej części kraju.  

Pożar w OpoluPożar w Opolu. Znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Media: Mieli zmasakrowane twarze

Więcej o: