Sondaż. Jak Polacy oceniają działania Adama Niedzielskiego? Minister zdrowia nie ma powodu do zachwytu

Adam Niedzielski zastąpił Łukasza Szumowskiego w sierpniu 2020 roku i w trakcie epidemii koronawirusa objął stanowisko ministra zdrowia. Niedługo minie siedem miesięcy od momentu, w którym objął ten urząd. Polacy ocenili jego dotychczasowe działania w walce z epidemią.

"Rzeczpospolita" opublikowała wyniki sondażu dotyczącego oceny działań Adama Niedzielskiego. "Jak ocenia Pani/Pan działania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w kontekście walki z epidemią COVID-19 w Polsce?" - tak brzmiało pytanie zadawane respondentom. W sondażu, który przeprowadzono w dniach 16-17 marca, wzięło udział 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Zobacz wideo Co z tzw. paszportami kowidowymi? "Używanie słowa paszport w tym kontekście jest niefortunne"

Adam Niedzielski. Polacy oceniają go raczej negatywnie

Ocena Adama Niedzielskiego w roli ministra zdrowia nie jest najlepsza. W kontekście walki z epidemią koronawirusa pozytywnie oceniło go zaledwie 23,7 proc. respondentów. Działania szefa resortu zdrowia oceniło negatywnie 41,3 proc. biorących udział w badaniu, z kolei 35 proc. nie miało zdania na ten temat.

Wyniki sondażu skomentowała Małgorzata Bodzon z agencji badawczej SW Research, która przeprowadziła opisywane badanie. Podsumowała, że działania ministra zdrowia częściej oceniają negatywnie respondenci do 24 roku życia i mieszkańcy dużych miast. 

Kim jest Adam Niedzielski? Pracował m.in. w ZUS i NFZ

Adam Niedzielski to absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Polityk skończył studia na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Pracował m.in. w Ministerstwie Finansów, a także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Od 2018 roku był zastępcą prezesa NFZ ds. Operacyjnych, a w 2019 roku został powołany na stanowisko prezesa NFZ. 26 sierpnia 2020 roku powołano go na urząd ministra zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Potwierdzono kolejnych 21 tys. przypadków

W niedzielę 21 marca Ministerstwo Zdrowia podało informację o liczbie nowych przypadków. Jest ich 21 849, to o 4,5 tysiąca więcej niż w niedzielę tydzień temu. Zgonów spowodowanych koronawirusem jest 140. Liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii to 2 058 550. Zmarło 49 300 osób.

Więcej o: