Leszno. Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który spowodował wypadek. Nie żyje niemowlę

Sąd w Lesznie (woj. wielkopolskie) zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzny podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginęło niemowlę. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo Zielona Góra. Kierowca nie przepuścił pieszego wchodzącego na jezdnię i doprowadził do kolizji z autobusem

W piątek około godziny 16.00 na drodze powiatowej prowadzącej z Leszna do Nowej Wsi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. 33-letni mężczyzna volkswagena golfa zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającą skodą octavią, którą jechała kobieta z trojgiem dzieci.

W wyniku wypadku zginął 11-miesięczny chłopiec, a jego mama i dwaj bracia z ciężkimi obrażeniami zostali zabrani do szpitala w Poznaniu.

Autostrada A4. Tak doszło do karambolu dziewięciu tirów. GDDKiA publikuje 'film ku przestrodze' Tak doszło do karambolu dziewięciu tirów na A4. "Film ku przestrodze"

Tymczasowy areszt dla podejrzanego. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział PAP w sobotę, że mężczyźnie postawiono zarzuty spowodowania wypadku drogowego, którego następstwem jest śmierć innej osoby, a także niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych.

Prok. Wawrzyniak dodał, że 33-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył krótkie wyjaśnienie. Sąd w Lesznie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Tragiczny wypadek w Szczecinie. Zderzenie autobusów Szczecin. Zderzenie dwóch autobusów z żołnierzami. 22 osoby poszkodowane

Policja: Sprawca wypadku mógł być pod wpływem narkotyków. Miał sądowy zakaz kierowania pojazdami

Jak wykazały wstępne testy, sprawca wypadku samochodowego mógł wcześniej zażyć marihuanę i amfetaminę. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy poznańskiej policji napisał w mediach społecznościowych, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Więcej o: