Pogoda na tydzień 22-28 marca. Przelotne opady deszczu i śniegu, a później uderzenie wiosny

Prognoza pogody na tydzień 22-28 marca. Czwarty tydzień marca rozpocznie się od przelotnych opadów deszczu oraz śniegu w niektórych regionach Polski. Z dnia na dzień natomiast temperatura powietrza będzie stawała się coraz wyższa. Już niebawem możemy spodziewać się prawdziwie wiosennej pogody.
Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

W poniedziałek 22 marca do Polski ze wschodu nadciągnie niż rosyjski, który ściągnie z północy niską temperaturę oraz przelotne opady śniegu po wschodniej stronie Wisły, na termometrach od 3 st. C na Podlasiu do 6 st. C na Pomorzu. We wtorek 23 marca na ogół będzie słonecznie i pogodnie, na termometrach pokażą się wartości od 5 st. C w województwie podkarpackim do 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany oraz słaby z zachodu.  

Prognoza pogody na tydzień 22-28 marca

Pogoda. W Polskę uderzy fala gorąca. Nadchodzi ocieplenie (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Nadchodzi ocieplenie. "Fala gorąca uderzy w Europę"

W środę 24 marca w zachodniej części kraju temperatura podskoczy - zarejestrujemy od 6 st. C na Podlasiu do 10-11 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Choć powyższe wartości nie wywołują dużego wrażenia, z każdym kolejnym dniem, pogoda będzie stawała się przyjemniejsza, małymi kroczkami zbliżając się do wiosny.  

Pod koniec tygodnia nawet do 20 stopni Celsjusza

W czwartek temperatura będzie oscylowała wokół 12 st. C. Z kolei w sobotę 27 marca na termometrach zobaczymy nawet 15-16 st. C. Wraz z końcem miesiąca na aurę w kraju oddziaływać będzie wyż znad południowej i wschodniej Europy oraz niż atlantycki.  

Czy pogoda ma wpływ na koronawirusa? Opublikowano ekspercki raportCzy pogoda ma wpływ na koronawirusa? Opublikowano ekspercki raport

Dzięki takiemu układowi  frontów do Polski spłynie ciepłe powietrze z Afryki, a w konsekwencji temperatura wzrośnie nawet do 20 st. C w zachodniej części kraju. W całym kraju pojawią się przelotne opady deszczu oraz śniegu z deszczem, ale częściowo wyglądać będzie także słońce.  

W niedzielę temperatura bliska 20 st. C będzie odczuwalna niemalże na terenie całej Polski. Napływ ciepłych mas powietrza sprawi, że na dobre poczujemy przypływ wiosny.  

Wiatr będzie raczej słaby i umiarkowany, nieprzekraczający 20 km/h. Pogoda na przyszły tydzień zapowiada się względnie stabilnie. Oprócz niewielkich opadów czeka nas zachmurzone niebo, ale z licznymi przejaśnieniami.  

Koniec marca oraz początek kwietnia to moment, kiedy na dobre będziemy mogli cieszyć się wybuchem pięknej, zielonej wiosny. Nareszcie będziemy mogli wyjść na zewnątrz i napawać się dobrą pogodą z temperaturami bliskimi 20 stopniom Celsjusza. Nie zapominajmy jednak o rygorach sanitarnych, które obowiązują nas w przestrzeni publicznej. 

Więcej o: