Pogoda. Kiedy zrobi się cieplej? Już niedługo termometry wskażą 20 stopni

Astronomiczna wiosna na dobre zawitała do Polski, ale warunki pogodowe nadal pozostawiają wiele do życzenia, a zimowa aura wciąż nie daje za wygraną. Kiedy możemy spodziewać się ocieplenia? We wstępnych prognozach na przyszłe tygodnie widać iskierkę nadziei.

Sobotni poranek miejscami rozpoczął się dosyć mroźnie, a w południowych regionach kraju pojawiły się opady śniegu. Choć astronomiczna wiosna już się rozpoczęła, a w niedzielę 21 marca zacznie się wiosna kalendarzowa, w ciągu najbliższych dni wciąż będzie zimowo. Temperatura nadal będzie niska - nie tylko w regionach górskich.  

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Wiosna tylko w kalendarzu. Najbliższe dni pod znakiem chłodu

W niedzielę z zachodu do Polski przypłynie front atmosferyczny przynoszący opady śniegu z deszczem oraz deszczu.  Z kolei w poniedziałek ze wschodu nadciągnie rosyjski niż. Ściągnie on z północy niską temperaturę oraz opady śniegu na wschód od Wisły.  

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Niestety pogoda nie będzie nas rozpieszczaćPierwszy dzień astronomicznej wiosny, ale pogoda nie będzie nas rozpieszczać

Choć najbliższe dni nie zapowiadają się obiecująco, już w przyszłym tygodniu można spodziewać się nieco wyższej temperatury, a także coraz więcej słońca. Synoptyczka tvnmeteo.pl, zapowiada pierwsze przebłyski wiosny.  

Kiedy nadejdzie upragnione ocieplenie? Prognozy są optymistyczne 

Już od wtorku 23 marca możemy spodziewać się większej ilości promieni słonecznych. W środę w zachodnich częściach kraju temperatury podskoczą do 10-11 st. C, z kolei w czwartek - do 12 st. C. Już za tydzień, w sobotę 27 marca, na termometrach możemy zobaczyć 15-16 st. C.

Długoterminowa prognoza pogody. Wkrótce nadejdzie ocieplenie. Czy to początek wiosny?Prognoza pogody na 16 dni. Wkrótce ocieplenie. Początek wiosny?

Prognozy pogody na koniec miesiąca są obiecujące. Na aurę w Polsce zacznie oddziaływać wyż znad południowej oraz wschodniej Europy, a także niż atlantycki. Znad północnej Afryki napłyną masy ciepłego powietrza, czego efektem będzie wzrost temperatury nawet do 20 st. C. Takie wartości odnotujemy w zachodnich regionach kraju około 30 marca.  

Więcej o: