Zakopane. Pożar pustostanu w centrum miasta. Nie żyją trzy osoby [WIDEO]

W pożarze pustostanu w Zakopanem zginęły trzy osoby. Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że wśród ofiar najprawdopodobniej są osoby bezdomne.
Zobacz wideo Pożar w pizzerii. Nieznany sprawca rozlał łatwopalną ciecz i podpalił pomieszczenie

Zakopiańska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w niezamieszkałej drewnianej zabytkowej willi "Chata" przy ulicy Witkiewicza w sobotę 20 marca około godziny 4 rano. Młodszy brygadier Sebastian Woźniak, rzecznik małopolskiego komendanta straży pożarnej powiedział, że gdy na miejsce przyjechały pierwsze wozy strażackie, budynek był już cały w ogniu. Po jego ugaszeniu w środku znaleziono ciała trzech osób - prawdopodobnie bezdomnych.

Zakopane. Mieszkańcy sprzeciwili się rozbiórce zabytkowej willi

Budynek, który spłonął, był wpisany do gminnego rejestru zabytków. Właścicielem był deweloper, który od wielu lat zabiegał o jego rozebranie. Drewniany pensjonat "Chata" miał zostać rozebrany, a na jego miejscu miał powstać apartamentowiec lub hotel. Plan dewelopera spotkał się jednak ze sprzeciwem niektórych mieszkańców Zakopanego - informuje "Gazeta Wyborcza".

Przyjechali gasić pożar, znaleźli... krokodyla! 'Trzymetrowy, żywy okaz'Przyjechali gasić pożar, znaleźli... krokodyla. "Trzymetrowy, żywy okaz"

Więcej o: