Alert pogodowy. IMGW ostrzega przed śniegiem i oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert będzie obowiązywał dla większości powiatów w Polsce. IMGW ostrzega również przed śniegiem.
Zobacz wideo Czy duże opady śniegu pozwolą odbudować nasze zasoby wodne?

Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem obejmują województwa: warmińsko-mazurskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Ostrzeżenie dotyczy również większości powiatów w Podlaskiem, na Mazowszu i w Lubelskiem, a także niektórych powiatów na Pomorzu i Dolnym Śląsku. Alerty będą obowiązywały do godziny 8.00-9.00 w piątek 19 marca.

IMGW wydało również ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu dla większości powiatów w województwie pomorskim i północno-zachodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego do godziny 12.00 w piątek. Natomiast alerty dla południowych powiatów w województwie dolnośląskim będą ważne do godziny 22.30 w czwartek.

IMGW prognozuje opady deszczu i śniegu. Będzie zimno

Według synoptyków w piątek należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu. Najwyższe temperatury odnotuje województwo lubuskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie i mazowieckie - termometry pokażą tam 3 stopnie Celsjusza. Najzimniej będzie na północy. W województwie zachodnio-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim temperatury nie przekroczą zera stopni.

Więcej o: