Alert pogodowy. IMGW ostrzega przed śniegiem i oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert będzie obowiązywał dla większości powiatów w Polsce. IMGW ostrzega również przed śniegiem.
Zobacz wideo Czy duże opady śniegu pozwolą odbudować nasze zasoby wodne?

Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem obejmują województwa: warmińsko-mazurskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Ostrzeżenie dotyczy również większości powiatów w Podlaskiem, na Mazowszu i w Lubelskiem, a także niektórych powiatów na Pomorzu i Dolnym Śląsku. Alerty będą obowiązywały do godziny 8.00-9.00 w piątek 19 marca.

Czy pogoda ma wpływ na koronawirusa? Opublikowano ekspercki raportCzy pogoda ma wpływ na koronawirusa? Opublikowano ekspercki raport

IMGW wydało również ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu dla większości powiatów w województwie pomorskim i północno-zachodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego do godziny 12.00 w piątek. Natomiast alerty dla południowych powiatów w województwie dolnośląskim będą ważne do godziny 22.30 w czwartek.

IMGW prognozuje opady deszczu i śniegu. Będzie zimno

Według synoptyków w piątek należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu. Najwyższe temperatury odnotuje województwo lubuskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie i mazowieckie - termometry pokażą tam 3 stopnie Celsjusza. Najzimniej będzie na północy. W województwie zachodnio-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim temperatury nie przekroczą zera stopni.

Więcej o: