Śmierć dziennikarza TVP Piotra Świąca. Wiadomo już, że kierowca drugiego auta był pijany

Śledczy próbowali wyjaśnić okoliczności wypadku, w którym zginęło dwóch kierowców, w tym dziennikarz TVP, Piotr Świąc. Początkowo nie wiedzieli, dlaczego drugi kierowca, 23-letni mężczyzna, nagle zjechał na drugi pas ruchu. Udało się jednak ustalić, że był on pod wpływem alkoholu.

Piotr Świąc zginął w wypadku samochodowym, który miał miejsce na Pomorzu, 5 marca. Wcześniej tego samego dnia poprowadził ostatnie wydanie gdańskiego programu informacyjnego "Panorama". Miał 53 lata.  

Zobacz wideo To nie pościg, lecz eskorta samochodu z rodzącą, który utknął przez wypadek na S8

Piotr Świąc jechał prawidłowo, zawinił drugi kierowca

Już z wstępnych ustaleń policji wynikało, że dziennikarz Piotr Świąc poruszał się na drodze prawidłowo, zawinił natomiast kierowca drugiego auta. Samochody zderzyły się czołowo, obaj kierowcy zginęli na miejscu. 23-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kartuskiego, jechał swoim renault w kierunku Żukowa. W trakcie jazdy niespodziewanie zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem dziennikarza TVP.

Z doniesień medialnych wynika, że zachowanie na drodze kierowcy renault wynikało z nietrzeźwości.

Kierowca auta, które czołowo zderzyło się z samochodem prowadzonym przez Piotra Świąca - tragiczne zmarłego dziennikarza gdańskiego ośrodka TVP - był pijany. Jak przekazała mi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, 23-latek prowadził w stanie nietrzeźwości

- napisał na Twitterze dziennikarz RMF24, Kuba Kaługa.

Śledczy nie podali do wiadomości publicznej informacji o tym, jakie było stężenie alkoholu w organizmie 23-latka, wykluczają jednak, że mężczyzna spowodował wypadek, chcąc popełnić samobójstwo. 

Kim był Piotr Świąc?

Dziennikarz Piotr Świąc był w latach 1994-2001 prezenterem studia oprawy TVP1, prowadził „Wiadomości” i poranne pasmo w TVP Info. Był również prowadzącym programów "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze" w TVP3 Gdańsk. Został pochowany 13 marca na gdańskim cmentarzu "Srebrzysko". 

Więcej o: