Rybnik. Zawaliła się ściana zabytkowej kamienicy w centrum miasta. "Runęły stropy"

Rybnik. W pobliżu rynku zawaliła się frontowa ściana remontowanej, zabytkowej kamienicy. Na miejscu pracują służby, w tym specjalna grupa poszukiwawcza - na razie nie ma doniesień, by ktoś był w środku. - Ewakuowano łącznie 20 osób, 13 pracowników budowlanych, którzy pracowali na miejscu, i 7 osób z przeciwnego budynku - informuje policja.

Do zawalenia się frontowej ściany czteropiętrowej ściany kamienicy doszło w czwartek po godzinie 12:30 przy ulicy Jana III Sobieskiego - podaje "Dziennik Zachodni". Chodzi o XIX-wieczny budynek, część tzw. Świerklańca, który był remontowany - miała tam powstać restauracja. - Runęła jedna trzecia frontowej ściany, [runęły - red.] stropy - powiedział cytowany przez gazetę dyżurny Państwowej Straży Pożarnej.

Zobacz wideo Pożar w pizzerii. Nieznany sprawca rozlał łatwopalną ciecz i podpalił pomieszczenie

Rybnik. Zawaliła się ściana zabytkowej kamienicy w okolicach rynku

 Z relacji pracowników firmy budowlanej, którzy prowadzili remont budynku, wewnątrz nikogo nie było. Na miejscu trwa akcja służb, które rozpoczynają przeszukiwanie gruzowiska - wezwano także Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Jastrzębia-Zdroju. Teren został ogrodzony.

Łącznie ewakuowaliśmy 20 osób, 13 pracowników budowlanych, którzy zdążyli opuścić miejsce zdarzenia, i siedem osób z przeciwnego budynku. Nie mamy informacji o ofiarach ani o poszkodowanych, ale trwa przeszukiwanie budynku. Nie mamy na razie informacji na temat przyczyn zdarzenia, przeszukiwanie gruzowiska odbędzie się z udziałem psów tropiących

- poinformowała na konferencji prasowej aspirant dyżurna policji w Rybniku.

Portal Rybnik.com.pl prowadzi relację na żywo z miejsca na żywo, można ją zobaczyć tutaj:

Wiadomo, że budynek nie był podłączony do gazu - podaje Rybnik.com.pl.

Więcej o: