Ksiądz Adam Myszkowski nie żyje. Duchowny został dotkliwie pobity

Diecezja radomska 17 marca przekazała informację o śmierci księdza Adama Myszkowskiego. Na początku marca duchowny został bardzo dotkliwie pobity i do śmierci nie odzyskał przytomności. Sprawca został zatrzymany.

- Ze smutkiem informujemy, że dziś, 17 marca, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego - poinformowała diecezja radomska na swojej stronie internetowej. Szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych duchownego nie są jeszcze znane.  

Diecezja radomska. Pobity na początku marca ksiądz nie żyje 

Zobacz wideo Hołownia: Jestem zwolennikiem, żeby państwo z największą surowością i rzetelnością rozliczyło Kościół Katolicki

Do napaści na duchownego doszło 2 marca w godzinach wieczornych. Ksiądz został zaatakowany przy ul. Koneckiej w Wielkiej Woli-Paradyżu podczas zamykania bramy na plebanię. Doznał ciężkiego urazu głowy, obrażenia były na tyle poważne, że wymagał operacji. Pomimo wysiłków lekarzy, duchowny nie odzyskał przytomności. 

Ks. Prałat Adam Myszkowski przez dwa tygodnie przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi. Zmarł w wieku 69 lat. Policji już następnego dnia udało się zatrzymać podejrzanego o brutalne pobicie 47-letniego mężczyznę.

Ksiądz oskarżony o spowodowanie poważnego wypadku zatrzymany Proboszcz w areszcie za potrącenie 16-latki. Uciekł, nie udzielił pomocy

Podejrzanemu postawiono zarzut usiłowania zabójstwa

47-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na trzy miesiące trafił do aresztu. 

Ks. Adam Myszkowski urodził się w 1952 roku w Radoszycach. W 1971 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Podczas formacji seminaryjnej przez dwa lata odbywał obowiązkową służbę wojskową w kompanii kleryckiej w Szczecinie-Podjuchach. W 1978 roku otrzymał święcenia kapłańskie.  

Pełnił funkcję wikariusza kolejno w Brzeźnicy, Jastrzębiu koło Wierzbicy oraz w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. - W 1992 roku został proboszczem parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu, zastępując ks. prał. Izydora Papiera oraz kustoszem Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela - poinformowała diecezja.  

Wypadek na obwodnicy Brzegu. Nie żyje czteroletnie dziecko Brzeg. Wypadek na obwodnicy. Nie żyje czteroletnie dziecko. Kilka osób rannych

W 2000 roku zaczął pełnić funkcję dziekana dekanatu żarnowskiego. Z kolei w grudniu 2002 roku został kanonikiem honorowym Kapituły Świętego Bartłomieja w Opocznie. 6 lat później, w 2008 roku otrzymał godność kapelana honorowego Jego Świątobliwości, czyli tytuł prałata.  

Więcej o: