Kraków. Miejska spółka zapłaciła 37 tys. złotych za transmisję mszy świętej z okazji 120-lecia wodociągów

37550 zł - tyle pieniędzy wydała miejska spółka w Krakowie na transmisję mszy świętej z okazji 120-lecia powstania wodociągów. Tłumaczy to tym, że z powodu obostrzeń nie mogli w niej uczestniczyć np. emerytowani pracownicy.
Zobacz wideo 10 lat wojny domowej w Syrii. Miliony uchodźców, gigantyczne zniszczenia, pogłębiony przez pandemię kryzys

W lutym Wodociągi Miasta Krakowa obchodziły 120-lecie powstania. Z tego okazji odprawiona została specjalna msza i nadanie spółce sztandaru. W uroczystości uczestniczył prezydent miasta Jacek Majchrowski.

W mszy "mogło wziąć udział jedynie nieliczne grono VIP-ów, ale miejska spółka postanowiła jednak, że pozostałych pracowników oraz emerytów nie zostawi na lodzie" - informuje blog krowoderska.pl. Poza uroczystościami odbywającymi się stacjonarnie prowadzona była transmisja online. Spółka zapłaciła za nią 37,5 tys. zł. Po kilka tysięcy zapłacono też za oprawę muzyczną i kwiaty. 

Koszty obejmowały profesjonalną realizację z mikrofonami, systemem realizacji wideo, obsługą techniczną, transportem i "realizacją pamiątkowych materiałów wideo." Przed opisaniem sprawy na blogu nagranie wyświetlono na Youtube.com nieco ponad 800 razy.

Z myślą o "emerytach i lokalnej społeczności"

Ze sprawy tłumaczył się w serwisie Onet Robert Żurek, rzecznik prasowy Wodociągów Miasta Krakowa. Powiedział, że zwykle w takiej uroczystości biorą udział pracownicy i emeryci z wodociągów i lokalna społeczność. To nie było możliwe ze względu na epidemię

 - Chcąc przynajmniej w jakimś stopniu zapewnić wszystkim zainteresowanym dostęp i możliwość współuczestniczenia w tej wyjątkowej uroczystości, spółka zdecydowała się przeprowadzić transmisję online - powiedział.

Więcej o: