Włocławek. Lekarze odesłali kobietę w ósmym miesiącu ciąży do domu. Jeszcze tego dnia urodziła martwe dziecko

Będąca w ósmym miesiącu ciąży kobieta zgłosiła się do szpitala we Włocławku z bólami i skurczami. Po badaniach została odesłana do domu. Jeszcze tego samego dnia karetka zabrała ją na cesarskie cięcie, jednak dziecka nie udało się uratować. Sprawą zajęła się policja.

Sprawę opisuje serwis ddwloclawek.pl. W piątek około godziny 14. do szpitala zgłosiła się kobieta, która była w trakcie kwarantanny - wcześniej miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Poinformowała lekarzy, że bardzo źle się czuje i ma skurcze. Po badaniach zalecono jej, aby skierowała się do szpitala covidowego.

Kibice Legii Warszawa podczas meczu Legia - WartaPolicja traktowała kibiców inaczej niż Strajk Kobiet? "Nie blokowali jezdni"

Włocławek. Skarżąca się na skurcze kobieta zabrana na cesarskie cięcie. Noworodek nie przeżył

Kiedy kobieta wróciła do domu, jej dolegliwości nie ustały. Na miejsce została wezwana karetka, która zawiozła ją do szpitala na zabieg cesarskiego cięcia. Niestety, okazało się, że noworodka nie udało się uratować.

- Sprawa jest w trakcie wyjaśniania. Dostałem informację od ordynatora oddziału, że wszystkie czynności, które zostały wykonane, były zgodne z procedurami medycznymi - mówił w rozmowie z Dzień Dobry Włocławek dr Jacek Korecki, dyrektor WSS ds. lecznictwa.

Cała rodzina, którą dotknęła tragedia, została objęta opieką psychologa. Kobieta opuściła szpital w poniedziałek.

Zobacz wideo „Tulipan” w rękach dolnośląskich policjantów. Udając lekarza, oszukał kobietę na blisko 270 tys. Zł

Włocławek. Policja zabezpiecza dokumentację medyczną 

Ojciec dziecka zgłosił sprawę na policję. Mundurowi po konsultacji z prokuratorem zabezpieczyli dokumentację medyczną. - Prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratora pod kątem art. 160 par. 2 - informuje policja we Włocławku.

Blue Ivy, BeyonceDziewięcioletnia córka Beyonce, Blue Ivy, dostała... nagrodę Grammy. Za co?

Postępowanie będzie prowadzone na podstawie artykułu kodeksu karnego dotyczącego obowiązku opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo. - Sytuacja nie dotyczy śmierci noworodka, a martwego urodzenia - powiedziała Karolina Welka, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.

Więcej o: