Pogoda na dziś - poniedziałek, 15 marca. IMGW ostrzega przed gołoledzią

Pogoda na dziś - poniedziałek, 15 marca. Meteorolodzy zapowiadają, że czeka nas kolejny dzień z zachmurzeniami. IMGW wydało też ostrzeżenia przed oblodzeniem na drogach, gęstą mgłą i intensywnymi opadami śniegu.

Początek nowego tygodnia będzie dość ciepły, jednak pochmurny i zamglony. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kilka ostrzeżeń na najbliższe kilkadziesiąt godzin. Jak pogoda czeka nas w poniedziałek?

Prognoza pogody na poniedziałek. Plusowa temperatura w całej Polsce

W poniedziałek temperatura w całym kraju będzie raczej zbliżona. Od godzin porannych, wszędzie możemy spodziewać się kilku stopni na plusie. W południe najniższa temperatura w kraju wyniesie 5 stopni - najzimniej będzie w północnej Polsce, tyle wskażą termometry w Gdańsku i w Olsztynie. W Rzeszowie, Łomży, Bydgoszczy i Koszalinie temperatura wyniesie 6 stopni. Najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie o godzinie 12 będziemy mogli cieszyć się 8 stopniami. W pozostałych częściach kraju temperatura wyniesie 7 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - poniedziałek 15 marcaPogoda na dziś - poniedziałek 15 marca Fot. Agencja Wyborcza.pl

Opady. Dużo chmur i przelotne opady deszczu

Niestety, mimo plusowych wartości na termometrach, dzień będzie pochmurny. W dużej części kraju zachmurzenie będzie wynosić 80-100 proc. W południe, na trochę przejaśnień będą mogli liczyć mieszkańcy Dolnego Śląska i Pomorza Zachodniego. Przelotne opady zapowiadane są głównie w północnej, zachodniej i centralnej Polsce. W całym kraju wiatr słaby i łagodny, na zachodzie miejscami umiarkowany. 

Pogoda na tydzień 15-21 marca. Sporo opadów i utrzymująca się niska temperatura Pogoda na tydzień 15-21 marca. Sporo opadów, również śniegu i niska temperatura

Poniedziałek, 14 marca. Alerty IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące możliwych oblodzeń na drogach, głównie w północnej Polsce. Będą one obowiązywać w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim. Dodatkowo na Pomorzu i Kujawach należy zachować ostrożność, także ze względu na słabą widoczność - obowiązuje alert pierwszego stopnia dotyczący gęstej mgły

W południowo-zachodniej Polsce, w powiatach: lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, Jeleniej Górze, kamiennogórskim, wałbrzyskim i kłodzkim obowiązywać będą ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów śniegu. 

Wszystkie powyższe ostrzeżenia dotyczące oblodzenia, gęstej mgły i intensywnych opadów śniegu obowiązywać będą od g. 7:30 w poniedziałek, 15 marca do g. 7:30 we wtorek, 16 marca.

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?
Więcej o: