Opolskie. Mężczyźni uciekali przed policją. Schowali się pod stertą liści w lesie

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść z opuszczonego budynku części metalowej konstrukcji. Zatrzymani ukryli się w stercie liści.

Okazało się, że kryjówka nie była na tyle dobra, aby wywinąć się policjantom. Teraz 24- i 38-latek odpowiedzą przed sądem za usiłowanie kradzieży i zniszczenie mienia.

BarChełm. Pijani rodzice opiekowali się 7-latkiem. Mieli po 3 promile

Złodzieje spłoszył widok właściciela budynku. Schowali się w stercie liści

Kilka dni temu policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zawiadomienie o kradzieży w jednej z miejscowości w gminie Olszanka. "Dwóch mężczyzn miało wynosić elementy metalowe z opuszczonych pomieszczeń biurowych" - informuje opolska policja. Po chwili na miejscu zjawili się funkcjonariusze, gdzie zastali właściciela budynku. Z jego relacji wynikało, że podejrzani na jego widok spłoszyli się i uciekli bez przygotowanego do kradzieży przedmiotu. 

Stalker, który przyjechał za kobietą do Polski zatrzymany18-latka uciekła przed stalkerem z Mołdawii. Znalazł ją w Polsce

Policjanci skierowali się w miejsce, w którym mogły przebywać osoby odpowiadające rysopisowi podanemu przez właściciela budynku. I dostrzegli, jak mężczyźni uciekali wzdłuż torowiska. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pieszy pościg. Po kilkunastu metrach niedoszli złodzieje wbiegli do lasu, gdzie postanowili schować się pod nasypami z ziemi i liści. Kryjówka nie okazała się być dostatecznie dobra.

Zatrzymani 24- i 38-latek trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że są mieszkańcami powiatu brzeskiego. Swoimi działaniami spowodowali straty w wysokości 7 tys.  zł. W związku z tym zostali oskarżeni o usiłowanie kradzieży oraz zniszczenie mienia. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo „Tulipan” w rękach dolnośląskich policjantów. Udając lekarza, oszukał kobietę na blisko 270 tys. Zł
Więcej o: