Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla zachodniej Polski. Porywy wiatru nawet do 80 km/h

IMGW wydało alerty pierwszego stopnia dla sześciu województw w zachodniej części kraju. Synoptycy ostrzegają przed wystąpieniem na tych terenach silnego wiatru, który w porywach może osiągać nawet 80 km/h. Alerty obowiązują w niedzielę, 14 marca.
Zobacz wideo Wiadomości. Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem mieszkańców sześciu województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz łódzkiego. Na tych terenach przewiduje się silny wiatr o prędkości od 25 do 45 km/h, a w porywach nawet do 80 km/h - głównie w rejonach nadmorskich.

Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem

Wszystkie ostrzeżenia są alertami pierwszego stopnia, co oznacza, że możliwe jest wystąpienie groźnych zjawisk mogących wywołać szkody materialne (uszkodzenia budynków, dachów), a także zagrożenie życia (łamanie drzew, utrudnienia komunikacyjne). IMGW zaleca ostrożność i obserwowanie sytuacji.

W północno-zachodniej części kraju alerty obowiązują od północy 14 marca, natomiast w Polsce centralnej - od godziny 10. Zależnie od regionu ostrzeżenia obowiązują do godziny 12-16.

Prognoza pogody na niedzielę 14 marca

W niedzielę możemy spodziewać się dodatniej temperatury w całym kraju. Najzimniej będzie na północy Polski - w województwie pomorskim i zachodniopomorskim spodziewane są 3 stopnie, natomiast w Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu i Olsztynie - 5 stopni. W pozostałych częściach kraju temperatura wyniesie 8 stopni. Możliwe przelotne, miejscowe opady deszczu. W całym kraju zaobserwujemy duże zachmurzenie, wieczorem mogą pojawić się miejscowe przejaśnienia. Mieszkańców zachodniej Polski synoptycy IMGW ostrzegają przed oblodzeniami na drogach. Zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności.

Pogoda na kwiecień. Czy będzie ciepło? IMGW publikuje wstępną prognozę (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na kwiecień. Czy będzie ciepło? IMGW publikuje wstępną prognozę

Więcej o: