Tadeusz Rydzyk zaprasza na rekolekcje dla prawników. "Jak wydawać pieniądze, dawać i oszczędzać po Bożemu?"

Za tydzień w Toruniu rozpoczną się rekolekcje dla prawników, na które zaprasza Tadeusz Rydzyk w Radiu Maryja. "Biblia o finansach", "Klauzula sumienia w zawodach prawniczych", "Jak wydawać pieniądze, dawać i oszczędzać po bożemu" - to przykłady zagadnień, które będą poruszone.

W dniach 21-23 marca w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędą się rekolekcje organizowane z myślą o prawnikach. Każdy dzień będzie miał inne hasło przewodnie. W niedzielę będzie to "Bóg miłosierny", w poniedziałek "Bóg sprawiedliwy", we wtorek natomiast "Bóg adwokatem człowieka".

Ojciec Tadeusz RydzykRydzyk straszy "nowymi ideologiami". "Chcą zniszczyć katolicką Polskę"

Radio Maryja zaprasza na rekolekcje dla prawników. "Bóg adwokatem człowieka"

W programie rekolekcji znajdują się takie tematy jak "klauzula sumienia w zawodach prawniczych", ale także konferencja "Biblia o finansach", w skład której wejdą takie panele jak:

  • Na czym polega odpowiedzialność w kwestii pieniędzy, pracy i prowadzenia własnej firmy?
  • Jak wydawać pieniądze, dawać i oszczędzać po Bożemu?
  • Jak wychodzić z długów?
  • Czy uczciwość może być stylem życia? Jak być uczciwym?
Zobacz wideo Wiadomości. Wiceminister Soboń komentuje słowa ojca Rydzyka

Sławomir Oder - kim jest ksiądz, który poprowadzi rekolekcje dla prawników?

"Rekolekcje dla prawników zainspirowali i współorganizują prawnicy" - zapewnia w oświadczeniu Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radio Maryja. Spotkania prowadzone będą przez księdza prałata Sławomira Odera, który na Uniwersytecie Gdańskim zdobył wykształcenie ekonomiczne, równocześnie ucząc się w Wyższym Seminarium Duchowym w Pelplinie. Później uzyskał tytuł doktora obojga praw na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. "W roku 2000 został powołany na stanowisko prezesa Trybunału Apelacyjnego przy Wikariacie Rzymu. 13 maja 2005 r. otrzymał misję postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Następnie procesu kanonizacyjnego św. Jana Pawła II" - wylicza Radio Maryja. "Możemy powiedzieć, że jest wielu wybitnych kapłanów, ale jest tylko jeden postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II" - podkreśla z dumą rozgłośnia Tadeusza Rydzyka.

W 2013 roku Oder został mianowany przez papieża Franciszka Wikariuszem Sądowym Trybunału Zwyczajnego w Wikariacie, dwa lata później prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.  

Radio Maryja rozpoczyna przygotowania do 30. rocznicyRadio Maryja zaczyna przygotowania, 9 miesięcy przed 30. urodzinami

Więcej o: