Marek Suski "współczuje" wyborcom Polski 2050. Mówił o "50 twarzach Szymona Hołowni"

- Współczuję tym którzy popierają Hołownię, bo później zorientują się, że znajdują się w czymś zupełnie innym, niż myśleli - powiedział poseł PiS Marek Suski. Polityk odniósł się w ten sposób do wpisu posłanki Polski 2050, która stwierdziła, że projekt ustawy zakazującej adopcji dzieci parom jednopłciowym dyskryminuje tęczowe rodziny.

Zbigniew Ziobro przedstawił w czwartek nowy projekt ustawy, który w jego przekonaniu jest przejawem "troski o dobro dzieci". Szef resortu sprawiedliwości stwierdził, że ustawa ma chronić dzieci przed adopcją przez "pary pozostające we współżyciu homoseksualnym". 

Na projekt ustawy sygnowanej przez Zbigniewa Ziobrę zareagowała Hanna Gill-Piątek, szefowa koła poselskiego Polski 2050 Szymona Hołowni. "To się dzieje naprawdę. Rządowy projekt, który otwarcie dyskryminuje tęczowe rodziny, pojawił się przed chwilą na stronach MS. W takich rodzinach żyje już w Polsce ok. 50 tys. dzieci" - stwierdziła na Twitterze. 

Zobacz wideo Ziobro przeciwko rezolucji PE ws. wolności osób LGBTIQ. Śmiszek odpowiada

Marek Suski o Polsce 2050. "Współczuję tym, którzy popierają Hołownię"

Poseł PiS Marek Suski był pytany o wpis posłanki w programie "Jedziemy" na antenie TVP Info. Polityk odpowiedział, że nie zgadza się z twierdzeniami Gill-Piątek i uważa, że w Polsce nie ma dyskryminacji osób LGBT+. 

Zbigniew ZiobroZakaz adopcji dla par jednopłciowych. "Na nagonkę Ziobro zawsze ma czas"

- Ja z nimi się całkowicie nie zgadzam, to są wymysły niepotwierdzone żadnymi badaniami naukowymi. Ale jest wolność słowa, można opowiadać najróżniejsze bzdury, nie jest to karalne. W Polsce jest wolność dla ludzi o odmiennej orientacji seksualnej i odmiennych poglądach - powiedział. 

Suski dodał, że reakcja posłanki Polski 2050 pokazuje prawdziwe oblicze ugrupowania Szymona Hołowni. - Kiedyś mówił, że jest osobą odwołującą się do zasad wiary, a dzisiaj koło, które powstało w parlamencie, jest skrajnie lewicowym kołem. Jest 50 twarzy Szymona Hołowni - stwierdził 

- Współczuję tym, którzy popierają Hołownię, bo później zorientują się, że znajdują się w czymś zupełnie innym, niż myśleli - dodał. 

Rezolucja Parlamentu Europejskiego

Projekt przygotowany przez resort sprawiedliwości wydaje się być reakcją na środową debatę w Parlamencie Europejskim. Europosłowie dyskutowali o dyskryminacji mniejszości seksualnych, szczególnie w kontekście tzw. stref wolnych od LGBT. Następnego dnia posłowie przegłosowali rezolucję ustanawiającą Unie Europejską "strefą wolności dla osób LGBTIQ". 

Andrzej Duda wraz z żoną i córką podczas głosowania w lokalu przy ul. Mackiewicza w KrakowieDuda powołał zespół ds. sędziów pokoju. Optował za tym Kukiz

Projekt przygotowany przez resort Zbigniewa Ziobry pozostaje bezprzedmiotowy, ponieważ pary jednopłciowe nie mają możliwości adopcji dzieci w Polsce. Wynika to z art. 115 par. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który wskazuje, że przysposobienia mogą dokonać "tylko małżonkowie". Pary jednopłciowe nie mają prawa do zawierania małżeństw w Polsce. 

Więcej o: