Chełm. Pijani rodzice opiekowali się 7-latkiem. Mieli po 3 promile

Matka miała trzy promile alkoholu w organizmie, natomiast ojciec ponad trzy. W takim stanie rodzice opiekowali się swoim 7-letnim synem. Dorośli zostali zatrzymani przez policję, natomiast chłopiec trafił pod opiekę dziadka.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór w Chełmie. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie dotyczące pijanych rodziców, mieszkających w jednym z bloków na terenie osiedla "Słoneczne". Jak wynikało z przekazanych im informacji, pod ich opieką miał być 7-latek, natomiast zgłoszenia dokonała osoba z rodziny.

Chełm. Policja ustali, czy rodzice narazili chłopca na niebezpieczeństwo

Przybyły na miejsce patrol policji przeprowadził kontrolę trzeźwości rodziców. "37-letnia matka miała w organizmie trzy promile alkoholu, z kolei 34-letni ojciec ponad trzy promile" - poinformowała w policyjnym komunikacie kom. Ewa Czyż, oficer prasowy KMP w Chełmie.

Zobacz wideo Skarżysko-Kamienna. Pijany 77-latek szarżował po mieście

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwych dorosłych, natomiast 7-latek trafił pod opiekę do swojego dziadka. Policja będzie przeprowadzać dalsze czynności procesowe, które mają ustalić, czy rodzice narazili chłopca na utratę zdrowia lub życia.

Funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z przepisami kodeksu karnego za tego typu czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Więcej o: