Pogoda na dziś - piątek, 12 marca. Cieplej, ale pochmurno. Synoptycy przewidują deszcz i silny wiatr

Pogoda na dziś - piątek, 12 marca. Meteorolodzy spodziewają się dalszego wzrostu temperatury w całej Polsce. Przewidywany jest również wzrost zachmurzenia, opady deszczu i silny wiatr.
Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

Temperatura. Coraz cieplej w całej Polsce

Synoptycy zapowiadają, że piątek będzie cieplejszy od poprzednich dni. Najniższą temperaturę odnotują termometry w Suwałkach - pokażą trzy stopnie powyżej zera. Natomiast w Białymstoku i Olsztynie będzie do pięciu stopni Celsjusza.

Najcieplej będzie w południowej Polsce. W województwach lubelskim, małopolskim, opolskim i dolnośląskim, termometry wskażą do siedmiu stopni. Na zachodzie, na północny i w centrum Polski, temperatura wyniesie sześć stopni Celsjusza.

W piątek większe zachmurzenie, opady i silny wiatr

Synoptycy prognozują wzrost zachmurzenia niemal w całej Polsce. Do godziny 12:00 spodziewane są opady deszczu w województwach zachodnio-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Po południu, deszcz będzie padać również na Mazowszu.

W piątek, silny wiatr będzie odczuwalny niemal w całej Polsce. Według meteorologów, w porywach może osiągać prędkość nawet 90 km/h. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla większości województw położonych w zachodniej, północnej, południowej i centralnej Polski.

Więcej o: