Karpacz. Pies Diego uratował psa Gucia, który na ponad miesiąc utknął w nieczynnym szambie

Niezwykle wzruszająca historia z województwa dolnośląskiego. Podczas spaceru z właścicielem pies Diego odnalazł innego czworonoga, który zaginął ponad miesiąc wcześniej. Zdaniem weterynarza uratował mu życie, ponieważ pupil był już bardzo wycieńczony.

O niezwykłej historii zakończonej happy endem poinformowano na facebookowej grupie "Wyszedł Z Domu - Relacje z Przestrzenią". W czwartek 4 lutego w Karpaczu (województwo dolnośląskie) na osiedlu Skalnym zaginął niespełna trzyletni pies rasy Golden Retriever o imieniu Gucio. Właściciel czworonoga próbował go odszukać, oferował nawet za znalezienie psa nagrodę w wysokości trzy tys. zł. Niestety przez wiele dni nic nie udało mu się ustalić.

Zobacz wideo Next. #BiznesWalczy - Hotel dla psów na skraju przetrwania. "Ratujmy miejsce, które kochamy"

Przełom nastąpił dopiero 32 dni później. W poniedziałek 8 marca Gucia odnalazł Diego, inny pies, który był akurat na spacerze ze swoim właścicielem. Diego zaprowadził do wyrobiska swojego pana, który zobaczył uwięzionego na głębokości trzech metrów, ledwo żywego Gucia. Prawdopodobnie pod psem załamała się zardzewiała blacha, przez co zwierzak utknął w dziurze, z której nie był w stanie wydostać się o własnych siłach.

Pies wystawiony na parapetPies wystawiony na parapet na 9. piętrze. Interweniowała policja

Pies Gucio, który przez ponad miesiąc tkwił w dziurze, dochodzi do siebie w domu

Psiaka udało się wydostać. Był on mocno wycieńczony - schudł 14 kilo, czyli aż 35 proc. masy ciała i jak powiedział weterynarz, który się nim zajął, "kolejny dzień mógłby być jego ostatnim". Gucio dochodzi teraz do siebie w domu. "Biedak ważył ponad 36 kg, a teraz 22 kg, ale ma się coraz lepiej. Był w stanie sam chodzić. Dostał już leki, kroplówkę i normalnie w domu zaczął jeść" - relacjonuje na facebookowym profilu "Karpaczanie" właściciel Gucia.

Kędzierzyn-Koźle. Wrzucił szczeniaka do konteneru na ubrania. Wcześniej zgłosił kradzież psaKędzierzyn-Koźle. Wrzucił psa do konteneru na ubrania. Grożą mu 3 lata

Więcej o: