Zapukał do drzwi, zaoferował 84-latce "dobre i tanie" ziemniaki. Zgodziła się. A potem pożałowała

Komenda Powiatowa Policji w Puławach opublikowała portret pamięciowy mężczyzny, który pod koniec lutego okradł 84-letnią kobietę. Mężczyzna przekonywał seniorkę, że ma na sprzedaż smaczne zmieniaki. Początkowo kobieta nie była zainteresowana zakupem, ale w końcu dała się namówić.

Do zuchwałej kradzieży doszło 26 lutego na osiedlu Leśna w Puławach. Nieznajomy mężczyzna zapukał do drzwi 84-latki i powiedział, że sprzedaje ziemniaki. "Kobieta początkowo nie chciała ich kupić, ale przekonał ją, że są dobre i tanie, więc postanowiła wziąć kilka kilogramów" - czytamy w komunikacie lokalnych funkcjonariuszy.

W trakcie rozmowy mężczyzna poprosił seniorkę o rozmienienie 200 złotych. Kobieta wyjęła dwa banknoty po 100 złotych z koperty na szafce, co mężczyzna najwyraźniej zauważył.

"Wszedł za nią do mieszkania, ponaglając ją, aby znalazła siatkę na ziemniaki. Kobieta zaczęła szukać siatki, a gdy się odwróciła, fałszywego handlarza nie było już w domu. Wraz z nim zniknęła koperta z pieniędzmi, w której było 1800 zł" - informują policjanci.

Zobacz wideo Gostynin. Kierujący citroenem nie chciał ustąpić pierwszeństwa pieszym, którzy w ostatniej chwili uniknęli potrącenia

Puławy. Złodziej poszukiwany

Mężczyzna próbował "sprzedać ziemniaki" również innej mieszkance w bloku, ale nie został przez nią wpuszczony. Kilka dni wcześniej miał też oferować mieszkańcom osiedla jajka.

Portret pamięciowyPortret pamięciowy KPP Puławy

Funkcjonariusze opublikowali portret pamięciowy sprawcy. To mężczyzna w wieku 35-45 lat, o 165-170 cm wzrostu, o krępej budowie ciała, z widocznym brzuchem, jednodniowym ciemnym zarostem i ciemną oprawą oczu. W dniu zdarzenia miał na sobie ciemną kurtkę i ciemne spodnie, a na głowie czarną czapkę z wełny.

"Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego, proszone są o kontakt z  Komendą Powiatową Policji w Puławach pod nr tel. (47) 812 33 35 lub (47) 812 32 90" - apelują funkcjonariusze.

Więcej o: