Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem. Do piątku może wiać w porywach do 90 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed mrozem i silnym wiatrem dla większości regionów w Polsce. Obowiązywać one będą od środowego wieczora, zaś ich termin ważności wygaśnie w piątkowe przedpołudnie.

Ostrzeżenia IMGW na piątek dotyczą silnego mrozu, który może wynieść od -15 do nawet -25 stopni Celsjusza. Wydano je dla kilku powiatów w południowej i południowo-wschodniej części kraju. Objęto nimi powiaty nowotarski, nowosądecki, gorlicki, jasielski, krośnieński, sanocki, leski i bieszczadzki. Obowiązywać one będą od czwartkowego poranka.

Aquanet deklaruje, ze będzie 'łapać' deszczówkęNadchodzi załamanie pogody. Silny wiatr, deszcz ze śniegiem i burze

W czwartek silny wiatr na północy, zachodzie i południu

Od czwartku z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązywać będą dla większości regionów naszego kraju. Obejmują one cały południowy pas Polski, następnie Śląsk i Dolny Śląsk, Wielkopolskę, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie, Pomorze, Warmię i Mazury oraz Podlasie i Suwalszczyznę.

Ostrzeżenia te obowiązywać będą od czwartku od godz. 7:30 do piątku do godziny 7:30. Pierwszy stopień alertu oznacza, że można się spodziewać silnego wiatru o średniej prędkości 55-72 km/h lub porywów wiatru osiągających prędkość 65-90 km/h.

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W piątek pozostałe regiony również z silnym wiatrem

Na piątek IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem również w 24-godzinnym wymiarze. Tego dnia silniej może wiać niemal w całym kraju, z wyjątkiem Pomorza Zachodniego, południowych obszarów Pomorza, Warmii i Mazur, Podlasia, Suwalszczyzny i Mazowsza.

Dodatkowo alerty dotyczą oblodzenia, wynikającego ze spadku temperatury poniżej 0 stopni i zamarzania mokrych nawierzchni dróg i chodników. Ślisko i niebezpiecznie na ulicach będzie przede wszystkim na terenie całego województwa lubelskiego.

Pijany senior szarżował ulicami Skarżyska-Kamiennej.Skarżysko-Kamienna. Szarża 77-lataka ulicami miasta. Policja: Był kompletnie pijany

Więcej o: