Pogoda na dziś - czwartek, 11 marca. Spodziewany wzrost temperatury, deszcz i silny wiatr

Pogoda na dziś - czwartek, 11 marca. Synoptycy prognozują wzrost temperatury w wielu rejonach Polski. Spodziewane są również opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz silny wiatr.
Zobacz wideo Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę

Temperatura. W czwartek na zachodzie Polski nawet 9 stopni

W czwartek najzimniej będzie w północno-wschodniej Polsce. W województwie podlaskim termometry pokażą zero stopni. W województwie świętokrzyskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim będzie do dwóch stopni Celsjusza.

Synoptycy prognozują, że najcieplej będzie na zachodzie. W Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie termometry pokażą nawet 9 stopni, we Wrocławiu i Zielonej Górze 8 stopni, a w Bydgoszczy, Koszalinie, Poznaniu i Toruniu 7 stopni.

Pogoda na dziś. Silny wiatr, opady deszczu i sztorm na Bałtyku

Meteorolodzy przewidują małe lub umiarkowane zachmurzenie w całej Polsce. Do godziny 13:00, możliwe opady deszczu w województwie zachodnio-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim. Miejscami może spaść deszcz ze śniegiem. Po południu opady deszczu wystąpią w północnej, centralnej i południowej Polsce, a późnym wieczorem również na zachodzie.

Sztorm na Bałtyku. Zdjęcie ilustracyjneIMGW ostrzega przed silnym wiatrem. "Na Bałtyku szykuje się sztorm"

W czwartek w wielu rejonach Polski należy spodziewać się silnego wiatru. Według synoptyków, na południowym zachodzie oraz na północy wiatr będzie wiał z prędkością powyżej 30 km/h. Niemal w całym kraju, wiatr w porywach może osiągać prędkość 70 km/h, a nad morzem nawet 90 km/h.

Na Bałtyku może wystąpić sztorm. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego oraz dla niektórych regionów województwa zachodnio-pomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Więcej o: