Szczecin. Matka przyznała się do zabicia niemowlaka. Dziecko mogło zostać uduszone

Mieszkanka Szczecina, która kilka dni temu zgłosiła śmierć swojego małego dziecka, przyznała się do zabójstwa. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Śledczy prowadzący sprawę podejrzewają, że niemowlak mógł zostać uduszony.

W niedzielę 7 marca matka dziecka zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i wezwała służby ratunkowe do kamienicy przy ul. Emilii Plater. Po przybyciu służb na miejsce dziecko leżało w wózku i nie dawało żadnych oznak życia. Zgon niemowlaka stwierdzono na miejscu. Dziecko mogło mieć maksymalnie do 4 tygodni. 

Zobacz wideo Skarżysko-Kamienna. Pijany 77-latek szarżował po mieście

Szczecin. Kobieta usłyszała zarzut zabicia niemowlaka. Przyznała się do winy

Prokurator przeprowadził oględziny z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. Badano, czy do śmierci noworodka przyczyniło się karygodne działanie lub zaniechanie jego opiekunów, czy też śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Pijany senior szarżował ulicami Skarżyska-Kamiennej. Skarżysko-Kamienna. Szarża 77-lataka ulicami miasta. Policja: Był kompletnie pijany

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że stan zwłok niemowlaka mógł wskazywać na to, że do śmierci dziecka mogło dojść znacznie wcześniej, niż wynika to z godziny zgłoszenia wypadku na numer alarmowy. 

Jak podaje TVN24, w wyniku działań prokuratury i policji ustalono, że istnieje podejrzenie, że dziecko mogło zginąć w wyniku uduszenia. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przekazała portalowi, że matka dziecka została zatrzymana oraz przedstawiono jej zarzut zabójstwa.  

Kobieta przyznała się do zarzutu spowodowania śmierci własnego dziecka. Prokuratura złożyła do sądu wniosek o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Sąd uwzględnił w całości wniosek śledczych.  

Aquanet deklaruje, ze będzie 'łapać' deszczówkę Nadchodzi załamanie pogody. Silny wiatr, deszcz ze śniegiem i burze

Więcej o: