Skarżysko-Kamienna. Wyzwiska pod adresem nowej inspektor. Prezydent: Odpowiadają za to "działacze PiS"

W Skarżysku-Kamiennej pojawił się wulgarny napis pod adresem lewicowej działaczki i koordynatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Świętokrzyskiem. Ma to mieć związek, z tym że w ostatnim czasie kobieta została inspektorem do spraw równego traktowania. Zdaniem rzeczniczki urzędu miasta sytuacja ta pokazuje, że "powołanie inspektora było potrzebne".

Inspektor do spraw równego traktowania zajmie się wszelkiego rodzaju dyskryminacją - ze względu na płeć, wiek, orientację seksualną, wyznanie czy niepełnosprawność. Stanowisko, przewidziane na zaledwie połowę etatu, objęła znana lewicowa działaczka Małgorzata Marenin. Nastąpiło to po wygraniu konkursu, w którym udział wzięły cztery osoby: dwie ze Skarżyska, jedna z Warszawy, a także Marenin z Kielc. W poniedziałek 8 marca na drzewie rosnącym przed urzędem pojawiła się kartka z wyzwiskami. "Marenin, k... lemparciany, wyp... do Kielców" - głosił napis.

Zobacz wideo Wiadomości. Skarżysko-Kamienna. Pijany 77-latek szarżował po mieście

Obelgi pod adresem nowej pracowniczki ratusza w Skarżysku-Kamiennej. Prezydent komentuje

"Nowa inspektor to absolwentka studiów MBA, działaczka społeczna, przewodnicząca Stowarzyszenia Stop Stereotypom, dyrektor biura poselskiego posła Andrzeja Szejny, koordynatorka Kongresu Kobiet oraz Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w regionie świętokrzyskim" - opisywał nową inspektor prezydent Konrad Krönig w poście na swoim Facebooku, gdzie zamieścił także zdjęcie notatki z obelgami.

Zdaniem prezydenta miasta za wyzwiska odpowiedzialni są działacze PiS. "Prawo i Sprawiedliwość Skarżysko-Kamienna, wspólnie ze wszystkimi skarżyszczankami nie pozdrawiamy" - napisał. Krönig zwrócił także uwagę na datę wydarzenia. "Sposób, w jaki to zrobiono, a także fakt, iż całe zajście miało miejsce w Dniu Kobiet pozostawiam Państwa ocenie" - dodał.

- Tej bardzo przykrej sprawy nie zgłaszaliśmy na policję. Mamy nadzieję, że to był jednostkowy przypadek. Pokazuje on, że powołanie inspektora do spraw różnego traktowania było potrzebne. W naszym mieście trzeba edukować i dbać o to, by ludzie o różnych poglądach byli szanowani i równo traktowani - jak podaje portal echodnia.eu, powiedziała natomiast Izabela Szwagierek, rzecznik urzędu miasta.

Sama Marenin także odniosła się do sprawy. "Szanowni Państwo, dzisiejsze zdarzenie pokazuje, że moja praca na rzecz równego traktowania w Skarżysku jest naprawdę potrzebna. Zmotywowana, obiecuję działać ze zdwojoną siłą!" - skomentowała krótko sprawę na swoim facebookowym profilu.

Więcej o: