Wójt Tuszowa Narodowego pisał do RPO o świecie "opętanym przez seks i szatana". Podtrzymuje swoje zdanie

W 2020 roku Rzecznik Praw Obywatelskich zaapelował do gminy Tuszów Narodowy na Podkarpaciu, by wycofała uchwałę o "przeciwdziałaniu ideologii LGBT". Jak podaje Onet, w odpowiedzi na apel RPO wójt gminy pisał o "tęczowej zarazie" i świecie "opętanym przez szatana, erotyzm i seks".

Onet podaje, że podkarpacka gmina Tuszów Narodowy uchwałę o "przeciwdziałaniu ideologii LGBT" przyjęła w 2019 r. W 2020 r. Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do władz samorządowych z apelem o wycofanie tej uchwały jako sprzecznej z prawem polskim i unijnym. Portal informuje, że wójt gminy Andrzej Głaz (PiS) w odpowiedzi napisał, że świat jest "opętany przez szatana i seks", za co ludzkość spotka kara "większą niż ta, jaka spotkała Sodomę i Gomorę, które zostały spopielone".

Zobacz wideo Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Budka: To wielki sprawdzian dla opozycji

Tuszów Narodowy. Wójt w piśmie do RPO o "diabolicznej ideologii"

Jak podaje Onet, według wójta zastosowanie się do apelu Rzecznika, byłoby "opowiedzenie się po stronie tęczowej zarazy, jaką jest wspomniana diaboliczna ideologia". "Każdego człowieka obowiązuje na pierwszym miejscu prawo Boże (...), które jest ponad prawem stanowionym przez człowieka" - czytamy we fragmencie listu, cytowanym przez Onet. 

Andrzej Głaz miał stwierdzić ponadto, że instytucje Unii Europejskiej znajdują się "pod wpływem masonów", a także dążą do - jak czytamy w Onecie - by Polska "wyparła się Boga i zdemoralizowała".

Onet informuje, że skontaktował się z wójtem Tuszowa Narodowego. Powiedział, że podtrzymuje tezy sformułowane w liście do RPO. Jak podaje portal, gmina pozwała aktywistę Barta Staszewskiego, który w ramach happeningu robił zdjęcia tabliczek "strefa wolna od LGBT" pod tablicami z prawdziwymi nazwami miejscowości. W poniedziałek odbyła się pierwsza rozprawa.

Więcej o: