Jechał po ekspresówce rowerem. GDDKiA publikuje wideo. "Na uszach miał słuchawki"

Lubelski oddział GDDKiA opublikował kompilację nieodpowiedzialnych i niebezpiecznych zachowań, które zarejestrował monitoring na obwodnicy Lublina. Na wideo widzimy m.in. jadącego po ekspresówce rowerzystę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie opublikowała wideo, w którym uwieczniono nieodpowiedzialne zachowania uczestników ruchu, na drodze ekspresowej wokół Lublina. Nagranie rozpoczyna się od tira, który cofa po obszarze wyłączonym z ruchu. Później widzimy osobówkę, której kierowca prawdopodobnie ominął zjazd i postanowił zawrócić na jezdni. 

Zobacz wideo 38-latka jechała wózkiem inwalidzkim po ekspresówce

Później pojawia się rowerzysta, który beztrosko jedzie pasem awaryjnym, a następnie zjeżdża na pas do skrętu w prawo i przystaje obok barierki. Po chwili rusza dalej. "Jakby tego było mało - na uszach miał słuchawki" - pisze w komunikacie na stronie GDDKiA. 

 Generalna dyrekcja przypomina, że rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych i autostrad. To samo dotyczy ciągników rolniczych, pieszych czy powozów konnych. Nie można się także zatrzymywać, ani cofać czy zawracać. 

 
Więcej o: