Ksiądz życzył kobietom, by "nie ulegały" hasłom o równouprawnieniu i wolności. Zmienił zdanie: Niestosowne

"Módlmy się, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawiązującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności" - takie zdanie mogli w niedzielę przeczytać wierni w ogłoszeniach duszpasterskich krakowskiego kościoła. Ksiądz, który jest autorem życzeń, przeprosił tych, którzy "poczuli się urażeni".

Życzenia z okazji Dnia Kobiet pojawiły się w ogłoszeniach duszpasterskich Kościoła Rektoralnego pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie.

Zdjęcie kartki trafiło do mediów społecznościowych. W punkcie drugim ogłoszeń czytamy: "Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość, pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności".

Zobacz wideo Pandemia potęguje patologie. „Przemoc domowa to palący problem”

Dzień Kobiet. Ksiądz przeprasza urażonych "niefortunnymi" życzeniami

Jeszcze 7 marca na stronie kościoła rektoralnego pojawiło się w tej sprawie ogłoszenie. "W nawiązaniu do treści ogłoszeń duszpasterskich z III niedzieli Wielkiego Postu w Kościele Rektoralnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie oświadczam, że równouprawnienie, wolność i godność kobiet są wartościami niepodlegającymi dyskusji, pielęgnowanymi w duszpasterstwie w różnych aspektach i wielokrotnie podkreślanymi" - napisał ks. Jacek Ryłko, rektor kaplicy i autor życzeń. "Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni niestosownymi sformułowaniami, użytymi przez mnie w treści ogłoszeń. Użyte określenia były sformułowane w sposób niefortunny, jednak nie miały intencji obrazić kogokolwiek. Dołożę wszelkich starań, aby w przyszłości taka sytuacja się nie powtórzyła. Wszystkim Paniom życzę Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask oraz powierzam je w modlitwie codziennej" - czytamy. 

Również treść ogłoszeń duszpasterskich, które zamieszczono na stronie, została zmieniona. Napisano jedynie: "Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość.".

Więcej o: