GIS ostrzega: Sanepid zbiera wywiady epidemiologiczne, trzeba uważać na oszustów

"Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami. Jej pracownicy w czasie takiej rozmowy proszą o potwierdzenie danych, a nie o ich podanie" - podkreśla GIS, ostrzegając przed oszustami.

Główny Inspektorat Sanitarny w poniedziałkowej informacji przestrzega przez anonimowymi osobami próbującymi wyłudzić dane. GIS podał, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami "w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych".

Zobacz wideo Nowy standard teleporad. Dzieci do 6 roku życia powinny być badane na miejscu

Rzecznik rząduPiotr Müller o maseczkach dostarczonych na Warmię i Mazury: Będą używane

GIS ostrzega przed podawaniem danych

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej - jak wyjaśniono - przeprowadzają wywiady epidemiologiczne z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami.

Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np. umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych

- ostrzega GIS.

Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.

Psy Krajowej Administracji SkarbowejKAS: Służbowe psy administracji skarbowej pomogą w wykrywaniu COVID-19

PAP, Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Koronawirus: aktualne zalecenia i informacje na gov.pl.

Więcej o: